پنجشنبه 16 مرداد 1399

تغییر مسیر و روکارسازی لاین انتقال نفتا به پالایشگاه تهران

ارسال به تلگرام
تغییر مسیر و روکارسازی لاین انتقال نفتا به پالایشگاه تهران

کارشناس نگهداری و تعمیرات خط منطقه تهران از پایان عملیات تغییر مسیر و روکارسازی لاین انتقال نفتا به پالایشگاه تهران خبر داد .

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه تهران ، مهدی زارع در تشریح این عملیات گفت: با توجه به سلسله عملیات های اکسپوز سازی خطوط لوله در محدودۀ مرکز منطقه ، مقرر شد بخشی از لوله های مدفون شده در خاک از خط لوله ارتباطی بین منطقه و پالایشگاه تهران روکار شود .

وی افزود: خطوط مذکور وظیفۀ انتقال فرآورده نفتای ارسالی از پالایشگاههای اصفهان و اراک را به شرکت پالایش نفت تهران بر عهده دارد .

زارع تصریح داشت: با انجام این عملیات که دو ماه به طول انجامید ، لاین قدیمی 10 اینچ که از قدمت بالائی برخوردار است علاوه بر روکار شدن به سایز  16 اینچ تغییر یافت تا میزان حجم فرآوردۀ انتقالی نیز در صورت نیاز افزایش یابد .

وی احتمال بروز نشتی در این لاین را با اقدامات صورت گرفته صفر نامید و خاطرنشان ساخت : در مجموع ، طول لاین جدید حدود 300 متر است که در دو طرف یعنی ضلع شرقی پالایشگاه و ضلع غربی منطقه با انجام عملیات Tie in به خط موجود متصل شد .

وی تعمیرات خط ، مهندسی خوردگی ، ترابری و عملیات را از واحدهای مشارکت کننده دانست و در پایان یادآور شد : قبل از راه اندازی خط با انجام تست هیدرواستاتیک از سلامت آن اطمینان حاصل شد و خط با موفقیت در مدار بهره برداری قرار گرفت .

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست