شنبه 14 تیر 1399

نمايش دستاوردهاي كارشناس منطقه جنوبشرق در نمایشگاه پژوهش و فناوری

ارسال به تلگرام
نمايش دستاوردهاي كارشناس منطقه جنوبشرق در نمایشگاه پژوهش و فناوری

ابوالفضل سلطانی، با نوآوری‌ها و خلاقیت‌های خود در نمایشگاه پژوهش و فناوری مناطق دوازده‌گانه خوش درخشید.

به گزارش روابط عمومي شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه جنوب شرق، ابوالفضل سلطانی مسئول عملیات مرکز انتقال نفت نائین در نمایشگاه دستاورد‌های فنآورانه و پژوهشی مناطق دوازده‌گانه که به منظور ارائه دستاورد‌های فنآورانه و پژوهشی کارکنان برگزار شد، ضمن شرکت به معرفی آخرین فنآوری‌ها و خلاقیت‌هایی همکاران مرکز انتقال نفت نایین و منطقه را در معرض نمایش بازدیدکنندگان قرار داد و با استقبال بازدیدکنندگان مواجه شد.

 

دستاورد اول : طراحی نرم افزار اندرویدی گراد

 

از قابلیت‌های این نرم افزار، اندازه‌گیری فشار استاتیک و دینامیک خط، نمایش ارتفاع خط در هر کیلومتر مسیر، محاسبه زمان تلاقی فرآورده و زمان دریافت پیگ است، از مزایای این نرم افزار، کمک به بهبود عملیات بهره‌برداری است و لازم به ذکر بوده که این نرم افزار فعلاً برای خطوط رفسنجان به اصفهان پیاده‌سازی شده و بانک اطلاعاتی آن برای تمام خطوط قابل گسترش است.

 

دستاورد دوم: طراحی و ساخت ترانسمیتر خورشیدی

 

 این دستگاه از قابلیت ارسال مقادیر اندازه‌گیری انواع ترانسمیتر‌های صنعتی مانند فشار، دما، فلو و ... از طریق پیام کوتاه برخوردار است و علاوه بر آن امکان ارسال دوره‌ای مقادیر و همچنین قابلیت برنامه‌ریزی ارسال آلارم برای نقاط تنظیم شده را دارد. این دستگاه دارای نرم افزار اندرویدی(پایش) بوده و برای سهولت کار با دستگاه طراحی شده است. تغدیه دستگاه از طریق سیستم خورشیدی و باطری تأمین می‌شود و قابلیت تأمین توان تا 72 ساعت را با وجود عدم وجود انرژی خورشیدی را دارد.

 

دستاورد سوم: دستگاه تست ریلیف ولو پرتابل

 

برای تست رلیف ولو‌های مراکز انتقال به صورت استاندارد از این دستگاه تست استفاده می‌شود. از قابلیت‌های آن تست ریلیف تا سایز 8 اینچ و نیروی 80 تن و اعمال فشار تا 2000 پی اس آی است. در این دستگاه تست به صورت اتوماتیک توسط کامپیوتر انجام می‌شود.

 

دستاورد چهارم : طراحی و ساخت گاری حمل بشکه فوم

 

این گاری جهت جابه جایی بشکه‌های فوم 220 لیتری توسط یک نفر را در مسیر‌های خاکی و شنی و با سرعت بالا طراحی شده است از مزایای این گاری هزینه ساخت پایین آن است.

 

دستاورد پنجم : دستگاه کنترل و نظارت اتاق مخابرات

 

 این دستگاه مشاهده دما و رطوبت اتاق مخابرات از طریق ارسال پیام کوتاه را امکانپذیر می‌کند. در صورت خرابی سیستم‌های سرمایش، امکان آسیب به سیستم‌های مخابراتی با توجه به عدم وجود اپراتور درون اتاق مخابرات وجود دارد. لذا در صورت افزایش دما با اعلام افزایش دما از طریق شبکه تلفن همراه از بروز آسیب جلوگیری می‌کند. از قابلیت‌های دیگر این دستگاه نظارت بر تردد درون اتاق از طریق پیام کوتاه است. در این دستگاه در صورت افزایش دما، مخاطب امکان روشن کردن سیستم‌های تهویه کمکی را با استفاده ارسال پیام به دستگاه امکان پذیر می‌کند.

 

دستاورد ششم : ساخت دستگاه پرتابل هشدار گاز

 

 این دستگاه قابلیت تشخیص گازهای پروپان، بوتان، متان، اتان و ... (گازهای قابل اشتعال) را به صورت آلارم صوتی و نوری با روش تماس سطحی دارا است. محدوده عملکرد دمایی دستگاه 10- تا 50+ بوده و طراحی بدنه دستگاه به صورت ضد انفجار EX است. درون دستگاه از باطری‌های قابل شارژ استفاده شده و قابلیت 6 ساعت کار مداوم را دارد.

گفتنی است نمایشگاه دستاورد‌های فنآورانه و پژوهشی مناطق دوازده‌گانه برای اولین بار در ستاد شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران برگزار شد و به معرفی آخرین دستآوردهای پژوهشی و صنعتی مناطق در راستای ارتقای پایداری انتقال فرآورده‌های نفتی پرداخت.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست