شنبه 14 تیر 1399

رکورد جابجایی فرآورده های نفتی در ایران شکسته شد

ارسال به تلگرام
رکورد جابجایی فرآورده های نفتی در ایران شکسته شد

مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران از ارتقای رکورد جابجایی نفت خام و فرآوردههای نفتی در کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله ومخابرات نفت ایران – منطقه شمال، قاسم عربیارمحمدی در نشست بررسی موانع و مشکلات منطقه شمال با اشاره به اهتمام کارکنان شرکت در مناطق دوازده گانه و برنامهریزی های انجام شده طی ماه های گذشته از افزایش رکورد انتقال نفت خام و فرآوردههای نفتی کشور نسبت به تمامی سالهای تاسیس این شرکت خبر داد.

وی با اشاره به گذشت 10 ماه از سال جدید و ثبت آمار قابل توجه از انتقال مواد نفتی نسبت به سالهای گذشته افزود: با استفاده از تکنیکهای ویژه در برخی خطوط مهم انتقال نفت خام و فرآوردههای نفتی، ضمن افزایش 20 درصدی انتقال در این خطوط، رکورد انتقال در کشور شکسته شد.

مدیرعامل شرکت توجه به تامین تجهیزات ایمنی و آتشنشانی در مراکز دورافتاده و صعبالعبور انتقال نفت را از اولویتهای مهم مناطق دانست و خاطرنشان کرد: این توقع اصولی وجود دارد که مدیران مناطق با امکانات موجود در هر منطقه نسبت به ایجاد و یا ساخت تجهیزات حداقلی برای کنترل حوادث به ویژه آتشسوزی اقدام کنند.

عربیارمحمدی با اشاره به سابقه طولانی فعالیت خود در 6 منطقه از مناطق دوازدهگانه شرکت به ویژه مراکز انتقال نفت منطقه شمال طی سالهای گذشته، افزود: منطقه شمال یکی از مجموعههای نسبتا جوان، کمحاشیه و فعال شرکت است که وجود مردم خونگرم در این منطقه موجب شده است نیروهای غیربومی این منطقه تعلق خاطر زیادی نسبت به منطقه شمال پیدا کنند.

وی با اشاره به تفاوت اهمیت مناطق و مراکز تابعه بنابر ویژگی های فنی و نقشی که در فرآیند انتقال بر عهده دارند، خاطرنشان کرد: برخی از مناطق به دلیل اهمیت خطوط برجسته هستند مانند شمال شرق که به دلیل وجود یک خط انتقال در تمام مسیر به شرق کشور نقشی حیاتی دارد و یا منطقه شمال که به دلیل عبور خطوط لوله از رودخانه های متعدد، مناطق کوهستانی، جنگلی و رانشی فعالیتهای زیادی را برای نگهداری خطوط میطلبد.

مدیرعامل شرکت خطوط لوله ومخابرات نفت ایران غیرفعال بودن خطوط یا توقف تلمبهخانهها را موجب بالارفتن حساسیت در نگهداری تاسیسات و تجهیزات دانست و از اقدامات انجام شده در منطقه شمال در این زمینه قدردانی کرد.

عربیارمحمدی با بیان اینکه گاهی ممکن است فعالیتهای انجام شده در منطقه شمال برای بسیاری از افراد و همکاران سایر مناطق به درستی قابل درک نباشد، افزود: حجم فعالیت ها و میزان اثرگذاری اقدامات انجام شده از زمان حضور ارسلان رحیمی در منطقه شمال چشمگیر بوده و تلاش نیروهای جوان شاغل در این منطقه برای تحقق اهداف شرکت شایسته قدردانی است.

در این جلسه مهمترین موضوعات و موانع موجود در منطقه شمال در حوزه ایمنی و آتشنشانی، نیروی انسانی، تجهیزات ترابری، تکمیل سالن ورزشی، تقویت سلامت اداری، مسئولیت اجتماعی، مدیریت داراییهای فیزیکی ، افزایش ظرفیت برق اضطراری مرکز ساری، تکمیل اردوگاه بسیج، نصب تورین دوم در مرکز مرگاو و .... مورد بررسی و تصمیمگیری قرار گرفت

 

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.