ﺳﻪشنبه 06 خرداد 1399

راه اندازی سامانه SCCM در منطقه فارس

ارسال به تلگرام
راه اندازی سامانه SCCM در منطقه فارس

سامانه SCCM به منظور متمرکز کردن مانیتورینگ شبکه و استفاده از یک نرم افزار استاندارد در زمینه کنترل و خدمات رسانی سطح شبکه در منطقه فارس راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه فارس، احسان خندستانی مهندس ارشد شبکه گفت: این سامانه در سال 96 یکبار به عنوان پایلوت در سطح منطقه راه اندازی گردید که بدلیل عدم وجود زیرساخت سخت افزاری مناسب در سطح سرورها تکمیل نشد و با ارتقا سرورهای فیزیکی مرکز منطقه در ماه های اخیر مجددا نصب، تنظیم و راه اندازی شد.

وی افزود: قبل از راه اندازی این سامانه از نرم افزارهای متفرقه برای انجام امور شبکه از راه دور استفاده شد که باعث افت شدید کارآیی کلاینت ها و همچنین سردرگمی در استفاده از ابزارهای مختلف و درنتیجه عدم ارائه سرویس مطلوب می گردید، اما با راه اندازی این سامانه SCCM تمامی رایانه های شبکه به صـورت جامـع از یـک نقطه (سرور مرکزی) و از طریق کنسول مربوطه قابل مدیریت می باشند.

خندستانی ادامه داد: مدیریت از راه دور کلاینت ها، نصب و بروزرسانی سیستم عامل ها و نرم افزارها، دریافت اطلاعات کلی سخت افزارها و نرم افزارهای موجود در سطح شبکه، حفاظت از شبکه در مقابل دسترسی های غیرمجاز و امکان ایجاد انواع گزارش از سرویس های موجود را می توان از ویژگی های این سامانه نام برد.

مهندس ارشد شبکه در پایان گفت: این سامانه بدون هیچ هزینه ریالی با تکیه بر دانش همکاران واحد فناوری اطلاعات منطقه با 960 نفر ساعت کار طی 80 روز کاری انجام شد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست