دوشنبه 05 خرداد 1399

ایمن سازی مسیر خطوط انتقال مواد نفتی با تغییر مسیر رودخانه حسین آباد در منطقه مرکزی

ارسال به تلگرام
ایمن سازی مسیر خطوط انتقال مواد نفتی با تغییر مسیر رودخانه حسین آباد در منطقه مرکزی

به همت واحد ترابری منطقه مرکزی، عملیات ایمن سازی مسیر خطوط انتقال مواد نفتی در محل رودخانه حسین آباد با تغییر مسیر این رودخانه در منطقه مرکزی با موفقیت انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران – منطقه مرکزی، ابراهیم عراقی نژاد، مسئول نظارت بر نگهداری و تعمیرات ترابری سبک و سنگین این منطقه، با اشاره به بارندگی ها و سیلاب های ابتدای سال جاری گفت: با توجه به رهاسازی آب سد مروک و طغیان رودخانه حسین آباد در فصل بهار و همچنین آب بردگی ها و احتمال آسیب رسیدن به خطوط انتقال مواد نفتی که از بستر این رودخانه عبور کرده بود، ایمن سازی سه خط 26اینچ نفت خام، 26 اینچ لوپ و 16اینچ فراورده در دستور کار قرار گرفت.

عراقی نژاد ادامه داد: باکس های بتنی که در سال های خیلی گذشته بمنظور عبور خطوط لوله در مسیر قبلی رودخانه مدفون شده بود و کارایی نداشت، از دل خاک بیرون آورده شد و به چرخه مصرف بازگشت.

وی با اشاره عملکرد واحد ترابری منطقه مرکزی در راستای انجام مسئولیت های اجتماعی شرکت، ابراز کرد: از این باکس ها ( 32عدد) بمنظور ساخت 16 دهنه مسیر جدید آبرو رودخانه و نیز ساخت پل بمنظور عبور و مرور و استفاده مجاورین خط و روستاییان نیز در این محدوده ساخته شد.

وی ادامه داد: بیش از 250کمپرسی شن ،ماسه و سنگ بمنظور پر کردن گودال های عظیمی که پیش از این به دلیل آب بردگی ها بوجود آمده بود، مورد استفاده قرار گرفت.

وی اذعان کرد: در بخشی از رودخانه با عریض کردن مسیر عبوری جریان آب، نسبت به کاهش سرعت رودخانه اقدام شد و بعد از شیب سازی مناسب بمنظور هدایت آب به مسیر جدید، نسبت به مقاوم سازی حاشیه رودخانه اقدام شد.

عراقی نژاد با تاکید بر انجام تمامی مراحل کار، از طراحی تا اجرای این پروژه توسط واحد ترابری منطقه مرکزی، گفت: ایمن سازی مسیر خطوط انتقال مواد نفتی با تغییر مسیر رودخانه حسین آباد ،با استفاده حداکثری از منابع موجود و بدون صرف هزینه های اضافی، در کمترین زمان ممکن از ویژگی های بارز این پروژه است.

وی افزود: بکارگیری 2 دستگاه بیل مکانیکی، بلدیزر، گریدر، کمپرسی و تجهیزات کارگاهی،با حضور ترابری سبک، همراه با پشتیبانی مناسب و تامین سوخت کافی در مدت زمان 2 هفته ، در انجام بی نقص این عملیات بسیار حائز اهمیت بود.

مسئول نظارت بر نگهداری و تعمیرات ترابری سبک و سنگین منطقه مرکزی با اعلام آمادگی ترابری منطقه مرکزی در انجام ماموریت های محوله تاکید کرد: همه تمهیدات لازم بمنظور حفظ ایمنی خطوط لوله مواد نفتی و مهار حرکت رودخانه در فصل های پر بارش سال در مسیر رودخانه حسین آباد شد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست