دوشنبه 05 خرداد 1399

ایمن سازی خطوط ری – منتظر قائم و ری – کرج در رودخانۀ کن

ارسال به تلگرام
ایمن سازی خطوط ری – منتظر قائم  و ری – کرج در رودخانۀ کن

رئیس مهندسی خوردگی منطقه تهران از ایمن سازی دو خط فرآورده 8 اینچ و 10 اینچ بر روی رودخانۀ کن خبر داد .

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران – منطقه تهران ، محمدرضا شریفی پور با اعلام این خبر گفت : هر کدام از خطهای مذکور در کیلومتر 18 واقع شده اند که به دلیل عبور از عرض رودخانه اقدامات اساسی برای تعویض پوشش و اجرای C.C.W یعنی استفاده از وزنه محافظ بتونی به مرحلۀ اجرا در آمده است .

وی با اشاره به مدت زمان یک ماهۀ این پروژه ، جلوگیری از پارگی خطوط را از اهداف آن برشمرد  و اضافه کرد : در اجرای این پروسه بر روی رودخانۀ کن تلاش شده لوله های عبوری از کف این رود ایمن سازی شود که بر همین اساس با تعویض پوشش خطوط ، هر یک به طول 40 متر همراه با اجرای C.C.W در بستر رودخانه پایین برده شد تا در صورت وقوع سیل و خطرات ناشی از آن ایمن باشد .

وی با بیان اینکه عرضِ کم رودخانه در محل یاد شده در مواقع سیلاب از معایبِ نقطۀ مورد نظر می تواند باشد و موجب بالا رفتن فشار آب می شود، افزود : با این حال هزینۀ کم و ایمنی بالا را می توان از نکات حائز اهمیت این پروژه دانست که با هزینه ای معادل یکصد میلیون ریال موفق به انجام رنگ آمیزی و پوشش خطوط در مراحل بعدی شدیم .

شریفی پور استفاده از رنگ فاقد حلال که تا 80 درجۀ سانتیگراد مقاومت حرارتی دارد را بر روی خط 8 اینچ ری – منتظر قائم و استفاده از Rock Shield  ( توری محافظ در زمینه های سنگی) بر روی هر دو خط را از جمله مواردی نامید که موجب افزایش کیفیت آن می گردد .

وی یادآور شد برای تهیه رنگ اپوکسی با کیفیت بالا پروژۀ مذکور با دو هفته تأخیر انجام شد و این در حالیست که علیرغم وجود رنگهای متفرقه در بازار ، این کار فقط می بایست با رنگ مورد تأیید خدمات مهندسی حفاظت از خوردگی ستاد صورت می پذیرفت .

 

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست