ﺳﻪشنبه 06 خرداد 1399

اکسپوز سازی لوله ها و مخازن درین مرکز انتقال نفت خام در منطقه تهران

ارسال به تلگرام
اکسپوز سازی لوله ها و مخازن درین مرکز انتقال نفت خام در منطقه تهران

مهندس ناظر ساختمان و تأسیسات منطقه تهران از احداث کانال و حوضچه در مرکز انتقال نفت خام به منظور روکار نمودن لوله های مدفون و مخازن درین در این مجموعه خبر داد .

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران – منطقه تهران ، محمد زارعی با اعلام این خبر گفت : اکسپوز نمودن کامل منیفولد و لوله های مدفون در خطوط 24 و 26 اینچ اصفهان – ری و اهواز – ری و منیفولدِ بوسترهای پالایشگاه و خط 16 اینچ ری – تبریز ، هدفی است که در این پروژه دنبال می شود و به موجب آن ، ساخت حوضچه برای روکار کردن چهار مخزن درین ( تخلیه ) در دستور کار قرار گرفته است .

وی افزود : عملیات حفاری ، آرماتوربندی ، قالب بندی و بتن ریزی برای ساخت 20 پل بتنی ، 3000 متر کانال به عرض 5 / 1 و عمق 4 متر در حال انجام است که بر همین اساس 20 هزار متر مکعب خاکبرداری ، 370 تُن آرماتوربندی و 3700 متر مکعب بتن ریزی را شامل می شود .

زارعی با بیان اینکه اکسپوز نمودن منیفولدها و اجرای کانالهای بتنی امکان پایش دائمی برای رفع نشتی های احتمالی در لوله ها و مخازن را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد ، تصریح داشت : جلوگیری از هدر رفت مواد نفتی ، پیشگیری از آلودگی های زیست محیطی و عمر و استحکام بالای کانالها و حوضچه های بتنی از نکات حائز اهمیت این پروژه به شمار می روند .

وی با اشاره به قدمت بالای منیفولد و لوله های مدفون در نفت خام ، اجرای پروژۀ اکسپوزسازی را بسیار مهم دانست که عملیاتی نمودنِ آن مصداق بارز اهمیت دادن شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت در حفظ و صیانت از محیط زیست است و تاکنون برای تحقق بخشیدن به این موضوع گامهای بلندی برداشته شده است.

 

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست