شنبه 10 خرداد 1399

بازسازی اتصالات مراکز انتقال نفت منطقه تهران با هدف صرفه جوئی اقتصادی

ارسال به تلگرام
بازسازی اتصالات مراکز انتقال نفت منطقه تهران با هدف صرفه جوئی اقتصادی

به دنبال اجرای طرح بازسازی اتصالات آهنی جمع آوری شده از مراکز انتقال نفت منطقه تهران ، میزان قابل توجهی صرفه جوئی عاید این شرکت شد .

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران – منطقه تهران ، مصطفی شاهدی رئیس انبار تدارکات کالا در این باره گفت : در ادامه روند بازسازی اتصالات جمع آوری شده از عملیات روکار نمائی منیفولدها و ساماندهی لوله ها در مراکز انتقال نفت و تأسیسات تا نیمه اول سال 98 بالغ بر 2500 قطعه از این اتصالات با مبلغی معادل دو میلیارد و چهارصد میلیون ریال احیاء و به چرخۀ مصرف بازگشت .

وی با مهم توصیف نمودن این اقدام ، افزود : این بازسازی ها با هزینه ای اندک بر روی تجهیزات انجام شده و آنها را آماده به کار گیری در پروژه های مختلف مي كند و علاوه بر صرفه اقتصادی که متوجه شرکت شده ، ضمن پیشگیری از آلودگی زیست محیطی، تا حد زیادی در مصرف انرژی صرفه جوئی می شود .

شاهدی واحد تدارکات کالا را متولی انجام این طرح دانست و بازرسی فنی ، تعمیرات خط ، ترابری و امور مالی را از واحدهای مشارکت کننده در این پروژه نامید که از سال 93 تا کنون با همکاری منابع برون شرکتی بر این مهم همت گمارده اند .

وی هدف از اجرای این عملیات را که علاوه بر خودکفائی در دوران تحریم از خروج ارز نیز ممانعت به عمل می آورد ، ساماندهی لوله ها و نظم بخشیدن انبارهای سلویج عنوان کرد که می تواند شرایط را برای استفاده از توان و پتانسیل ممکن در بهره گیری از امکانات موجود فراهم سازد و این در حالیست که برای تحقق این امر در ابتدا اقدام به پاکسازی فضای موجود مورد نیاز در نزدیکی انبار نمودیم و تصمیم داریم با ساماندهی این اقلام سلویچی در مکان مورد نظر پس از طی مراحل اداری مزایده فروش آنها را نیز انجام دهیم.

رئیس واحد تدارکات منطقه عنوان کرد : در این عملیات پس از جمع آوری اتصالات و ضایعات مراکز تاکنون مقدار زیادی از اتصالات شامل زانو ، فلنچ ، تبدیل و ... در اندازه های مختلف بازسازی شده و به موجودی انبار اضافه شده است .

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.