شنبه 10 خرداد 1399

احداث دو حوضچه تخلیه در مرکز فشارشکن مغانک با هدف حفظ محیط زیست

ارسال به تلگرام
احداث  دو حوضچه تخلیه در مرکز فشارشکن مغانک با هدف حفظ محیط زیست

با لوله کشی و احداث دو حوضچه ولو تخلیه از قسمتهای پشتی پمپ های مرکز فشارشکن مغانک به مخزن زیرزمینی ، گام مثبتی در انتقال مواد به حوضچه های تبخیری برداشته شد .

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران – منطقه تهران سعید فولادوند مهندس ارشد نگهداری و تعمیرات خط با اشاره به این خبر افزود : با مشارکت واحدهای خوردگی و ترابری در دو روز کاری با استفاده از لوله 6 اینچ به طول 80 متر و احداث دو حوضچۀ جمع آوری OWS که موجب جداسازی آب از روغن و مواد نفتی می شود ، پمپهای حوضچه تبخیر اجرا و راه اندازی شد .

وی افزود : سیستم حوضچه o.w.s (جدا کننده آب از مواد نفتی) به این دلیل که مانع از ایجاد آلودگی‌های ناشی از نشت فرآورده‌های نفتی می‌شود، نقش مهمی در حفظ محیط زیست خواهد داشت.

 وی هدف از انجام این طرح را مدیریت پسابهای صنعتی و جلوگیری از خروج آنها به محیط زیست اعلام کرد و اظهار داشت: این پروژه پس از ساخت اتصالات مربوطه و انجام لوله‌کشی‌های لازم به مخزن زیر زمینی متصل و توسط گروههای تعمیراتی و عملیاتی منطقه اجرائی شد .

فولادوند اهمیت این اقدام را جلوگیری از ایجاد آلودگی‌های ناشی از نشت فرآورده‌های نفتی و باز گرداندن فرآورده‌ها به چرخه مصرف دانست که می تواند نقش مهمی در صیانت از محیط زیست ایفا کند .

وی تأکید کرد : با توجه به الزامات و رعایت دستور العمل های زیست محیطی و به جهت کاهش انتشار و پخش مواد آلاینده ، طراحی ، ساخت و اجرای حوضچه تبخیری در دستور کار واحد قرار گرفت تا برای تجمیع آب آلوده و شیرآبه در حوضچه OWS این انتقال به آسانی صورت پذیرد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.