شنبه 10 خرداد 1399

اورنگی: رعایت حریم خطوط لوله نفت خام و فرآورده های نفتی الزامی است

ارسال به تلگرام
اورنگی: رعایت حریم خطوط لوله نفت خام و فرآورده های نفتی الزامی است

مهندس اورنگی در جلسه مجمع نمایندگان استان اصفهان تأکید کرد:

رعایت حریم خطوط لوله نفت خام و فرآورده های نفتی الزامی است


مدیر منطقه اصفهان در دومین جلسه مجمع نمایندگان این استان که به میزبانی شهرستان خمینی شهر برگزار شد، گفت: صیانت از حریم خطوط لوله نفت خام و فرآورده های نفتی به عنوان ثروت ملی وظیفه تمامی افراد جامعه است.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران ـ منطقه اصفهان، سیاوش اورنگی مدیر این منطقه در جلسه مجمع نمایندگان استان اصفهان با حضور استاندار که به میزبانی فرمانداری شهرستان خمینی شهر در خانه تاریخی سرتیپ برگزار شد، اضافه کرد: خط لوله نفت خام مارون ـ اصفهان که بخشی از آن از حوزه استحفاظی شهرستان خمینی شهر عبور می کند یکی از مهمترین شریان های انرژی است که نقش مهمی در توسعه و آبادانی کشور بر عهده دارد.

وی بیان داشت: این خط لوله با انتقال روزانه 600 هزار بشکه نفت خام ضمن انتقال حدود 40 درصد از نفت خام کشور پس از تأمین خوراک پالایشگاه اصفهان بخشی از خوراک مورد نیاز پالایشگاه های تهران و تبریز را نیز تأمین می نماید.

مدیر منطقه اصفهان گفت: تداوم انتقال ایمن و پایدار مواد نفتی، همراه با حفظ محیط زیست از اهداف و الزامات شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران می باشد که تحقق آن نیازمند مشارکت همه مجاورین حریم خطوط لوله است.

وی با اشاره به اجرای پروژه عمرانی شهرداری خمینی شهر در حریم خط لوله نفت خام 32 اینچ منطقه اصفهان تأکید کرد: صیانت از ثروت ملی وظیفه همگانی است و در راستای پیشگیری از آلودگی زیست محیطی و خطرات احتمالی، هر گونه ساخت و ساز در حریم قانونی آن و تعرض به خط لوله ممنوع می باشد.

اورنگی در ادامه از طرح بلند مدت شرکت خطوط لوله این منطقه سخن گفت و افزود: مجوزهای لازم برای تغییر 40 کیلومتر از خط لوله نفت خام مارون ـ اصفهان در محدوده اصغر آباد، ویلاشهر و خمینی شهر گرفته شده است و اجرای آن با توجه به همکاری نهادها و سازمان های استان بویژه اداره کل حفاظت از محیط زیست استان در دستور کار قرار دارد.

دکتر عباس رضایی استاندار اصفهان با استقبال از طرح فوق گفت: حفظ سلامت شهروندان در الویت کاری اجرای پروژه های شهری می باشد لذا لازم است طی جلسه ای با حضور کارشناسان فنی و تخصصی در رابطه با حفظ امنیت خط لوله نفت خام در محدوده تقاطع کمربندی اصغر آباد تصمیم گیری شود.

در همین راستا با حضور مدیر و مسئولین ذیربط شرکت خطوط لوله و مخابرات منطقه، شهردار اصغرآباد و تعدادی از کارشناسان و مسئولین شهرستانی و استانی از محل اجرای پروژه تقاطع کمربندی اصغرآباد در مجاورت خط لوله 32 اینچ انتقال نفت خام مارون به اصفهان بازدید و طی جلسه ای که در محل شهرداری اصغرآباد برگزار شد، تصمیمات لازم برای حفظ حریم خط لوله و اجرای پروژه اتخاذ شد.


امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.