شنبه 10 خرداد 1399

بازديد خبرنگاران روابط عمومي از مركز انتقال نفت تنگ فني همزمان با هفته دفاع مقدس

ارسال به تلگرام
بازديد خبرنگاران روابط عمومي از مركز انتقال نفت تنگ فني همزمان با هفته دفاع مقدس

همزمان با هفته دفاع مقدس، خبرنگاران مناطق دوازدهگانه شركت از مركز انتقال نفت تنگ فني در منطقه لرستان بازديد كردند.

به گزارش روابط عمومي شركت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران، اين مركز در طول جنگ تحميلي 64 بار مورد بمباران رژيم بعثي قرار گرفته و كاملا تخريب شد. همچنين 18 تن از همكاران مركز به شهادت رسيدند.

خبرنگاران روابط عمومي مناطق كه در قالب يك تور رسانه اي به مناسبت نوزدهمين سالروز تاسيس شركت از سه منطقه عملياتي شركت بازديد مي كردند،  همزمان با هفته دفاع مقدس در مركزانتقال نفت تنگ فني حضور يافتند. اين مركز كه در سال 1339 احداث شده است، از قديمي ترين مراكز اين شركت به شمار مي رود كه در مسير خط لوله آبادان- ري قرار دارد.

مركز انتقال نفت چشمه شور هم به عنوان اولين مركز انتقال نفت كه در سال 1336 احداث شده به عنوان مركز ديگر اين سفر موردبازديد قرار گرفت. اين مركز هم اكنون به عنوان موزه صنعت نفت هم مورد استفاده   مي گيرد.

اين مركز داراي دو خط لوله 10 و 16 اينچ است كه خط لوله 10 اينچ آن در سال 36 و همزمان با تاسيس مركز چشمه شور احداث شد. اين خط از آبادان شروع شده و پس از گذشتن از مركز انتقال نفت اهواز از مراكز عبدالخان، سبزاب، بيدرويه، تنگ فني، پل باباحسين، رازان، ازنا، شازند گذشته و از انجا به تاسيسات قم و بعد مركز چشمه شور مي رسد. ظرفيت انتقال آن  50 هزار بشكه در روز است.

خط لوله 16 اينچ هم كه در سال 49 راه اندازي شده است، با ظرفيت 128 هزار بشكه در روز از اهواز آغاز شده و از همين مسير گذر مي كند

گفتني است خبرنگاران از مراكز انتقال نفت شازند و رازان هم كه در مسير اين خط قرار داشته و از اهميت بالايي برخوردار هستند بازديد كردند.


گزارش تصويري مرتبط

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.