یکشنبه 29 دی 1398

تکمیل سیستم فومینگ مخازن تعادلی مرکز انتقال نفت یزد

ارسال به تلگرام
تکمیل سیستم فومینگ مخازن تعادلی مرکز انتقال نفت یزد

به منظور ارتقای سطح ایمنی مخازن تعادلی 3 دستگاه پمپ فوم‌ساز مرکز انتقال نفت یزد، نسبت به تهیه و نصب شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، منطقه جنوب شرق؛ عباس غفوری، رئیس واحد مکانیک و تعمیرات خط منطقه، اظهار كرد: به درخواست واحد بهداشت محیط و ایمنی و به منظور ارتقا سطح ایمنی و حفاظتی مخازن و افزایش سرعت فوم‌سازی و جلوگیری از هدررفت آب، نسبت به تهیه و نصب 3 دستگاه مجموعه پمپ فوم‌ساز با همکاری واحدهای مکانیک، تعمیرات خطوط لوله، ساختمان و ترابری در مرکز انتقال نفت یزد اقدام شد.

وی در ادامه به مراحل انجام کار اشاره کرد و گفت: در مرحله اول فونداسیون محل استقرار پمپ‌های فوم‌ساز و دستگاه‌های مربوطه توسط واحد ساختمان اجرا و ساخته شد، سپس واحد مکانیک پس از بررسی‌های صورت گرفته نقشه لوله‌کشی اتصالات و تجهیزات را تهيه كرد.

غفوری اضافه کرد: در ادامه پس از ارسال قطعات و آماده کردن مسیرها، واحد تعمیرات خطوط لوله منطقه نسبت به برشکاری، ساخت اسپول‌ها و جوشکاری اتصالات اقدام کرد و واحد مکانیک نیز اسپول‌های ساخته شده و ولوها و لرزه‌گیرها را در محل نصب کرد و مسیر ورودی را به خط آب آتش نشانی موجود در محل و مسیر خروجی را به هدر مربوط به فوم‌پاش‌های مخازن متصل کرد.

رئیس واحد نگهداری و تعمیرات مکانیک منطقه تصریح کرد: با نصب مخازن فوم مربوط به این دستگاه‌ها و تهیه لوله و اتصالات استیل مورد نیاز، نسبت به لوله‌کشی و اتصال مخازن فوم به ورودی پمپ‌ها نیز اقدام و این پمپ در مدار بهره‌برداری قرار گرفت.

در ادامه یاسر دهقانی، رئیس واحد بهداشت محیط و ایمنی منطقه، با اشاره به ضرورت انجام این اقدام گفت: باتوجه به اینکه سیستم فومینگ این مرکز پیش از این نیمه اتوماتیک بود و مصرف آب بالایی داشت، انجام این کار ضروری بود و این سیستم به صورت ثابت در کنار مخازن نصب شده و عملیات فومینگ (فوم‌سازی) را با سهولت و سرعت بیشتری انجام می‌دهد.

 

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.