یکشنبه 29 دی 1398

گازرسانی به توربین های مراکز انتقال نفت خام و مغانک در منطقه تهران

ارسال به تلگرام
گازرسانی به توربین های مراکز انتقال نفت خام و مغانک در منطقه تهران

مهندس ارشد نگهداری و تعمیرات برق منطقه تهران از طرح راه اندازی گازرسانی به توربین های دو مرکز انتقال نفت در این مجموعه خبر داد .

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران – منطقه تهران ، مهدی مبینی با اعلام این خبر گفت : با توجه به بهینه سازی مصرف سوخت و اقدامات اساسی در صرفه جوئی اقتصادی موضوع گازرسانی به توربین های مراکز منطقه در دستور کار قرار گرفت که در اولین گام این پروژه برای مرکز انتقال نفت خام و فشارشکن مغانک کلید خورد.

وی تصریح داشت : عملیات گازرسانی به توربین های مرکز انتقال نفت خام و تأسیسات مغانک به منظور حذف استفاده از سوخت مایع و افزایش زمان تعمیرات اساسی تجهیزات مذکور در منطقه به اجرا در آمده است .

مبینی حذف مخازن ذخیرۀ سوخت مایع و کاربرد فشار گاز در استارتر توربین ها و حذف کمپرسور هوا را از مزایای این طرح برشمرد و در خصوص چگونگی این پروژه خاطرنشان ساخت : پس از مشخص نمودن نقشۀ مسیر و تسطیح و آماده سازی بستر عملیات لوله گذاری و تأیید و نظارت شرکت گاز و بازرسی مهندسان ناظر منطقه ، کلیه نقاط از لحاظ عبور لوله و کابل ، بررسی و گمانه زنی شد تا فعالیت حفاری و انتقال با نگاه مهندسی و مطابق با استانداردهای لازم صورت پذیرد .

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.