یکشنبه 06 بهمن 1398

راه اندازی توربینهای مولد برق رولز رویس در منطقه تهران با مهندسی معکوس

ارسال به تلگرام
راه اندازی توربینهای مولد برق رولز رویس در منطقه تهران با مهندسی معکوس

نیروهای توانمند منطقۀ تهران موفق شدند با استفاده از توان داخلی توربینهای مولد برق رولزرویس ( Rolls Royce ) را در مدت زمانی یکماهه احیاء و در مدار تولید و استفاده قرار دهند.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران – منطقۀ تهران محمد ترکمن تکنسین ارشد واحد مکانیک با مهم ارزیابی کردن این پروژه با استناد به سخنان مقام معظم رهبری در نامگذاری سال 98 به عنوان رونق تولید ، تصریح داشت : تعمیرات اساسی و احیای مجدد امکانات و تجهیزاتی که از سرمایه های ملی خریداری شده و در صنعت عظیم نفتی استفاده می شود نه تنها به نوعی مصداق بارز تولید به حساب می آید بلکه مؤید استقلال و خوداتکائی است و مانع از خروج ارز از کشور می گردد.

وی گفت : در شرایط تحریم و جنگ نابرابر و تحمیلی اقتصادی ، تکیه بر دانش و توان داخلی برای استفاده از امکانات موجود و آنچه که در چنته داریم ، خود رونق تولید به حساب می آید و این تولید در واقع همان تولید فکر ، ایده و به کارگیری توانمندی است که ما را از توان خارجی بی نیاز می سازد.

وی تأکید کرد : بازسازی و راه اندازی این توربین ها با مهندسی معکوس در ساخت قطعات و شرکتهای داخلی دانش بنیان انجام و در مدار قرار گرفته است .

ترکمن با اشاره به مشارکت واحدهای برق ، مکانیک ، ابزار دقیق ، تعمیرات خط و تأسیسات و ساختمان در این عملیات خاطرنشان ساخت : با توجه به اهمیت انتقال مواد نفتی و فرآورده های آن ، وجود دستگاهها و ادوات برقی از ضرورت انکارناپذیری برخوردار است که خوشبختانه همکاران پرتلاش ما در واحدهای یاد شده ، فعل توانستن را صرف نموده و در اقدامی ستودنی توانسته اند این مولد را در یک عملیات گروهی احیاء و بر مدار برگردانند و صرفۀ اقتصادی قابل ملاحظه ای را برای شرکت به ارمغان آورند تا به موجب این فعالیت ، هیچ نگرانی از تأمین برق اضطراری در مواقع خاص نداشته باشیم .

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.