یکشنبه 29 دی 1398

احیای باتری های سامانه AC/DC مرکز انتقال نفت کرمانشاه

ارسال به تلگرام
احیای باتری های سامانه AC/DC مرکز انتقال نفت کرمانشاه

دو سری از باتری های 24 V با توان 520 AH سامانه AC/DC مرکز انتقال نفت کرمانشاه با تلاش کارکنان واحد نگهداری و تعمیرات ابزار دقیق و کنترل منطقه غرب احیا و در مدار بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه غرب؛ رئیس مهندسی ابزاردقیق وکنترل در این خصوص گفت : این باتری ها که از نوع نیکل کادمیوم است در استمرار عملیات ایمن و مطمئن نقش بسیار اساسی و بسزایی دارد.

مهندس بهمن حیدری در تشریح مراحل اجرای این اقدام عنوان کرد : پس از تهیه و تامین مواد و تجهیزات مورد نیاز و همچنین هماهنگی های لازم با واحد عملیات، باتری های مورد نظر از مدار بهره برداری خارج شد.

وی افزود: سپس توسط بار مناسب با جریان، معادل 20 درصد جریان نامی تا حد 20 ولت تخلیه و پس از آن با رعایت موارد ایمنی، باتری ها جدا سازی و محلول آن ها خارج شد.

وی در ادامه پر کردن باتری ها با محلول شوینده (رسوب بر) به منظور پاک سازی صفحات باتری ها از رسوبات پتاسیم و تخلیه این مواد و همچنین شستشو با آب مقطر را از دیگر مراحل اجرای پروژه عنوان کرد.

مهندس حیدری اضافه کرد: پس از انجام این مراحل، مجددا باتری ها تا سطح تعیین شده با الکترولیت جدید پر و بعد از اتصال آنها در محل قبلی، برای افزایش حافظه و میزان آمپردهی به مدت 8 ساعت تا حدود 30 ولت در مد High Rate به صورت سری زیر شارژ قرار گرفت.

رئیس نگهداری و تعمیرات ابزار دقیق و کنترل منطقه غرب تصریح کرد: در مرحله پایانی کار برای اطمینان از حصول نتیجه، باتری ها با بار مناسب مورد آزمایش قرار گرفت که خروجی آن ها کاملا رضایت بخش و میزان Back up آن ها مطلوب بود.

مهندس حیدری بیان داشت: الکترولیت های قدیمی با رعایت مسایل ایمنی و زیست محیطی و همچنین جلوگیری از آلودگی آب و خاک، طبق روش خنثی سازی و دفع شد.

وی ارزش ریالی باتری ها را 5 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: اقدام انجام شده در مدت 4 روز توسط یک تیم متشکل از یک مهندس، سه نفر تکنیسین و یک نفر افزارمند با صرف هزینه ای در حدود 200 میلیون ریال انجام گرفت.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.