یکشنبه 29 دی 1398

شور و نواي حسيني در منطقه شمال‌شرق

ارسال به تلگرام
شور و نواي حسيني در منطقه شمال‌شرق

مراسم سنتی و آئینی عزاداری نخستین روز ماه محرم در میان استقبال عزاداران و عاشقان اهل‌بیت (ع) و دلدادگان اباعبدالله (ع) در حسینیه سیدالشهداء(ع) مرکز منطقه شمال‌شرق برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران –منطقه شمال‌شرق: مراسم عزاداری دهه نخست ماه محرم در منطقه شمال‌شرق حال و هوایی دیگر دارد و به‌نوعی آغاز عزاداری رسمی ماه محرم در این منطقه پهناور محسوب می‌شود، صبح امروز حسینیه سیدالشهدء(ع) مرکز منطقه شمال‌شرق مملو از همکاران بود تا بار دیگر رخت عزای امام حسین (ع) را بر تن کنند.

از دیرباز دهه نخست ماه محرم همه روزه (ایام کاری) به همت خیران و عاشقان آقا امام حسین(ع) در حسینیه مرکز منطقه شمال‌شرق مراسم آئینی این ایام با ذکر زیارت عاشورا شروع و با نوحه خوانی و مرثیه سرایی مداحان و پذیرایی از عزاداران ادامه می‌یابد.اولین مراسم عزاداری امسال مشخص کرد که امسال نه از این حضور پررنگ عاشاقان کربلا کاسته و نه از این شور و شعور حسینی کم شده است.

رییس روابط عمومی منطقه شمال‌شرق در حاشیه این مراسم گفت: محرم دیگری از راه رسید و عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) مشتاق شور و شعور دیگر هستند تا حماسه بزرگ عاشورای 61 هجری قمری را پاس بدارند.

سیدوحید سیدموسوی افزود: در طول سال‌های متمادی، عاشورا نمادی است از شهادت و آزادگی و شاید شهادت بخاطر آزادگی.درس بزرگ آموزگار شهادت، رشادت، جوانمردی و مردانگی اصحاب امام در کربلا چه بود؟ در طول این سالها که برای این حماسه عظیم تاریخی، اجتماعی، دینی، سیاسی و اخلاقی جامه سیاه برتن می‌کنیم چقدر تاثیر گرفته‌ایم؟

این خادم اباعبدالله تصریح کرد: آیا حضور ما در مجالس و محافل مربوط به سالار شهیدان موثر در سبک زندگی و شخصیت فردی و اجتماعی ما بوده است؟ درس"آزادی و آزادگی"  همان است که امام(ع) برای همه اقوام و ملل و برای همه تاریخ در عاشورای 61 با شهادت خود و یارانش فریاد زد.

رییس روابط عمومی منطقه شمال‌شرق در پایان تاکید کرد: پیروان آن حضرت نیک می‌دانند که اقتدا به امام یعنی آزاد زیستن و آزاده بودن و شرف و شخصیت خود را ارزان نفروختن.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.