شنبه 16 آذر 1398

ایمن‎‏سازی خط لوله 8 اینچ علی‎آباد - گنبد

ارسال به تلگرام
ایمن‎‏سازی خط لوله 8 اینچ علی‎آباد - گنبد

معاون فنی منطقه شمال از اجرای پروژه ایمنسازی و عمقبخشی به خط لوله هشت اینچ علیآباد-گنبد در تقاطع با رودخانه قرهقاچ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران – منطقه شمال، حمیدرضا نجابت با اشاره به خسارت وارد شده به کیلومتر 28 خط لوله 8 اینچ علیآباد – گنبد در تقاطع با رودخانه قرهقاچ، از اجرای پروژه مقاوم سازی این تقاطع خبر داد.

وی افزود: این پروژه در مدت دو هفته توسط کارشناسان و پرسنل واحدهای تعمیرات خطوط لوله، ترابری و حفاظت زنگ انجام شد که بر اساس آن با خاکبرداری در بستر رودخانه، لوله جدید به طول 120 متر در عمق 5 متری از بستر رودخانه جانمایی شد.

معاون فنی منطقه شمال گفت: اگرچه این تقاطع در سالهای گذشته قبلا پایلکوبی شده و با ساخت سد بتنی تا حدی ایمن‏سازی شده بود اما ضریب خطا و بستر مناسب برای بروز خسارت به ویژه در فصل بارندگی همچنان فراهم بود و در سیلاب اسفندماه سال گذشته و فروردین ماه امسال نیز خط لوله فوق دچار شستگی و بیرون افتادگی شده بود.

به گفته نجابت این پروژه پس از تعویض پوشش و انجام بتنریزی آماده انجام عملیات قطع ووصل و الحاق به خط لوله هشت اینچ انتقال فرآورد های نفتی علیآباد – گنبد شد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست