پنجشنبه 23 آبان 1398

استقرار و پیاده سازی سامانۀ اسکادا در منطقۀ تهران

ارسال به تلگرام
استقرار و پیاده سازی سامانۀ اسکادا در منطقۀ تهران

با استقرار و پیاده سازی سیستم اسکادا ( SCADA ) در منطقۀ تهران ، از این پس فرآیند انتقال مواد از خطوط در تأسیسات و مراکز نفتی مانیتور و کنترل می شود .

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران - منطقۀ تهران ، کیوان کاظمی مسئول شبکه مخابراتی با اعلام این مطلب گفت : با استقرار این سامانۀ مرکزی که سرپرستی و گردآوری داده ها را بر عهده دارد قادر خواهیم بود نظارت و کنترل یک سایت یا سیستم گسترده را در فواصل مختلف تا کیلومترها رصد و ارزیابی نمائیم .

وی با اشاره به اینکه در سیستم اسکادا ( Supervisory Contorol And Data Acquisition ) اتاق کنترل می تواند بر پایۀ داده های به دست آمده ، دستورهای لازم را صادر کند ، افزود : این داده ها در یک سیستم ثبت اطلاعات یا به تعبیری پایگاه مدیریت داده ها ذخیره شده و به ما این امکان را می دهد تا قابلیت ترسیم نمودار و تحلیل اطلاعات را بررسی کنیم .

وی ارتباط تجهیزات نصب شده در تأسیسات با یکدیگر و انتقال داده ها به سامانه مرکزی از طریق بستر مخابراتی را از اهم فعالیتهای اجرای این پروژه دانست و تصریح داشت : به موجب افزایش ضریب اطمینان و امنیت شبکه ، ساختار و طراحی آن تغییر و در همۀ مراکز ، بستر پسیو شبکه توسعه یافت .

کاظمی بخشی از این توسعه را شامل خرید و نصب سوئیچ های جدید شبکه ذکر کرد و خاطرنشان ساخت : با کابل کشی و برقراری این شبکه ، بیش از 40 ایستگاه کاری تحت پوشش این سامانه در می آیند .

وی اتصال همۀ مراکز به این سامانه و مجتمع سازی را از جمله الزاماتی دانست که معاونت مخابرات ملزم به برقراری ارتباطاتی مابین تمام مراکز خواهد بود .

وی اضافه کرد : اگر چه مراکز انتقال نفت کن و قوچک به این شبکه مرکزی متصل شده اند ولی باید اذعان داشت که ارتباط مخابراتی مرکز نوشهر با پیچیدگی فنی در طراحی و نصب تجهیزات همراه بود و بر همین اساس منطقۀ تهران با مشارکت منطقۀ شمال و واحد فناوری اطلاعات ستاد و مخابرات کشور بر این اقدام مهم همت گمارد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست