پنجشنبه 23 آبان 1398

طراحی سیستم آبیاری قطره ای در مرکز انتقال نفت شماره 6 منطقه اصفهان

ارسال به تلگرام
طراحی سیستم آبیاری قطره ای در مرکز انتقال نفت شماره 6 منطقه اصفهان

سیستم آبیاری قطره ای در سطح 60 هزار متر مربع از فضای سبز و درختکاری جدید مرکز انتقال نفت شهید جبار زارع گندمکار (شماره 6 مارون- اصفهان) راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله ومخابرات نفت ایران - منطقه اصفهان، کیوان صمیمی مسئول محیط زیست و بهداشت صنعتی منطقه در این باره گفت: طراحی، نصب و راه اندازی این سیستم با همت و تلاش رئیس و کارکنان این مرکز انتقال نفت انجام شد.

وی ادامه داد: این اقدام با توجه به ضرورت حفاظت از منابع آبی و وضعیت بحرانی آب طی سال های اخیر و در راستای سیاست های توسعه پایدار بهینه سازی مصرف انرژی صورت گرفته است.

مسئول محیط زیست با بیان اینکه تعداد 250 اصله درخت مثمر هلو و گردو تحت پوشش این سیستم آبیاری قرار گرفتند افزود: آب مورد استفاده در این سیستم از چشمه همجوار مرکز منطقه می باشد و در این رابطه 500 عدد نازل قطره چکان قابل تنظیم، 8 عدد ولو، یک مخزن 5 هزار لیتری و یک هزار و 40 متر لوله های پلی اتیلن 16 ،30 و 63 میلیمتری استفاده شده است.

صمیمی گفت: در فاز دوم این پروژه که بزودی اجرا می شود به منظور بازگردانی آب، خروجی پساب تصفیه شده بهداشتی مرکز انتقال نفت به شبکه آبیاری قطره ای متصل میشود که با بهره برداری از آن میزان قابل توجهی در مصرف آب صرفه جویی می شود.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست