پنجشنبه 23 آبان 1398

مراسم گرامیداشت شهید مدافع حرم در منطقۀ تهران

ارسال به تلگرام
مراسم گرامیداشت شهید مدافع حرم در منطقۀ تهران

در پی بازگشت پیکر مطهر مهدی ثامنی راد ، شهید مدافع حرم به میهن اسلامی ، مراسم و آئین گرامیداشت وی در منطقۀ تهران برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران ، منطقۀ تهران ، پیکر پاک مهدی ثامنی راد ، داماد حسن صنمی از کارکنان حراست مديريت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه تهران که به دست نیروهای داعشی در دفاع از حرم زینب کبری و رقیه خاتون در سوریه به طرز ناجوانمردانه ای به شهادت رسیده بود و نیروهای تکفیری حاضر به تحویل آن نبودند ، پس از تحقیق و تفحص ، سرانجام به میهن اسلامی بازگشت و با استقبال خیل عظیم مردم شهیدپرور روبرو شد.

در مراسم یادبود این شهید که در نمازخانۀ منطقه تهران و پس از قرائت زیارت پر فیض عاشورا برگزار شد ضمن پاسداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم ، حاج حسین حیدری فرماندۀ بسیج شرکت به بیان ویژگیهای شهید و شهادت و نقش رزمندگان اسلام در دفاع از مسلمانان پرداخت .

وی گفت : این شهید سرافزار عاشق شهادت بود و چشم از مواهب دنیوی بست و به مدافعان حریم آل الله پیوست.

وی با بیان اینکه برگزاری این گونه یادواره‌ها و معرفی ابعاد وجودی شهدا ، تأثیرات عمیقی بر روی نسل جوان می‌گذارد و فرهنگ شهادت و جهاد را به آنان معرفی می‌کند خاطرنشان کرد : چنین برنامه هائی ، نشان دهنده جایگاه والای شهیدان در میان جامعه و در احساسات و عقاید مردم ماست.

در ادامه سردار پاسدار اسداللهی از فرماندهان 8 سال دفاع مقدس و همرزم شهید ثامنی راد در سخنانی با تاکید بر اینکه همه مدیون ایثارگری‌های شهدا هستیم، افزود : جهاد منبع ایثار است و جهاد اکبر و مبارزه با نفس زمینه‌ساز جهاد اصغر و مجاهدت است و از این رو تسلط بر نفس برای حفظ آثار متعالی مجاهدت در راه خدا اهمیت ویژه‌ای دارد.

وی با نثار درود به روان همه شهدا عنوان کرد : راه شهدا که از صدر اسلام آغاز شده تا زمان استقرار حکومت اسلامی و اتصال به حکومت قائم آل محمد(ص) ادامه خواهد یافت و در این راه رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در تبیین گام دوم انقلاب راهگشای همه است.

وی اذعان داشت : ما در مقابل خانواده شهدا سر تعظیم فرود می‌آوریم و باید تلاش کنیم همیشه در گرامیداشت یاد و خاطره و حفظ دستاوردهای آنها کوتاهی نکنیم.

گفتنی است : شهید ثامنی راد 3 سال پیش در عملیات مستشاری و در دفاع از حرم حضرت زینب (س) در سوریه به شهادت رسید و پیکر مطهرش بعداز چند سال به زادگاهش بازگشت.

این مراسم با ایراد سخنرانی در یاد و خاطره شهید و مداحی و نوحه‌خوانی و تجدید میثاق با آرمان‌های شهدای انقلاب اسلامی به پایان رسید.

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست