شنبه 10 خرداد 1399

ایمن سازی و ترمیم آب بردگی های مسیر خط لوله برداسپی- کرمانشاه

ارسال به تلگرام
ایمن سازی و ترمیم آب بردگی های مسیر خط لوله برداسپی- کرمانشاه

چهار مقطع از آب بردگی های مسیر خط لوله انتقال نفت خام و فرآورده برداسپی- کرمانشاه ترمیم شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران- منطقه غرب؛ رئیس نگهداری و تعمیرات خط با بیان این مطلب که در پی بارندگی های اخیر و سیلابی شدن رودخانه ها در چندین مقطع خط لوله 16 اینچ برداسپی- کرمانشاه در بستر رودخانه ها لوله دچار آب بردگی شد؛ اظهار داشت: برای افزایش ضریب اطمینان، پایداری و انتقال ایمن و جلوگیری از آسیب های احتمالی، ترمیم آب بردگی ها در اولویت دستور کارهای واحد قرار گرفت.

مهندس بهزاد خدادوست گفت: در این راستا در کیلومتر 106 با روش سنگ چینی با استفاده از سنگ های حجیم در حریم 5 متری و استفاده از مصالح رودخانه ای و خاک نرم نسبت به ترمیم آب بردگی و پوشاندن لوله اقدام گردید.

وی افزود: در کیلومتر 113 این خط به علت حجم بالای آب بردگی و تخریب حاشیه رودخانه با استفاده از یکصد متر مکعب سنگ و صخره و سنگ چینی مناسب در دو طرف لوله و حاشیه رودخانه اقدامات لازم برای ایمن سازی صورت گرفت. سپس با استفاده از مصالح موجود در کف رودخانه به مقدار 230 متر مکعب و استفاده از آنها برای پر کردن لابه لای سنگ و صخره ها، ترمیم این مقطع از آب بردگی نیز انجام گرفت.

وی خاطر نشان کرد: همچنین در کیلومتر 400+113 که در اثر سیلاب ها، لوله بیرون افتاده بود، با استفاده از سنگ چینی و ریختن مصالح رودخانه ای ترمیم گردید.

رئیس نگهداری و تعمیرات خط منطقه غرب در ادامه با بیان این مطلب که؛ در کیلومتر 116 خط لوله یاد شده نیز حجم آب بردگی بالا بود؛ بیان داشت: آب بردگی در این مقطع از خط با استفاده از روش سنگ چینی و به کار گیری 80 متر مکعب سنگ و صخره و 150 متر مکعب شن و مصالح رودخانه ای ترمیم و ایمن شد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.