پنجشنبه 28 شهریور 1398

عیب‌یابی و ترمیم کابل فشار قوی تغذیه برق ایستگاه مخابراتی لاشکار

ارسال به تلگرام
عیب‌یابی و ترمیم کابل فشار قوی تغذیه برق ایستگاه مخابراتی لاشکار

با استفاده از دستگاه HIPOT، کابل 20 کیلو ولت فشار قوی تغذیه برق ایستگاه مخابراتی لاشکار، عیب‌یابی و ترمیم شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران؛ منطقه جنوب شرق، محمد جواد یزدانپناه، رئیس واحد نگهداری و تعمیرات برق منطقه با بیان این خبر گفت: پس از آنکه ایستگاه مخابراتی لاشکار، دچار قطعی برق شد، با بررسی‌های به عمل آمده، اشکال در کابل فشار قوی 20 کیلو ولت، علت این موضوع تشخیص داده شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه کابل مذکور به طول تقریبی 200 متر از محل ایستگاه فاصله دارد و در زیر خاک مدفون است، برای عیب‌یابی آن از دستگاه HIPOT استفاده شد که به صورت اختصاصی روی یک خودرو نصب است، با تلاش چند ساعته محل دقیق آسیب دیدگی کابل مشخص و ترمیم شد.

یزدانپناه موقعیت دسترسی به این ایستگاه را بدلیل واقع شدن در ارتفاعات کوه لاشکار در محدوده جغرافیایی سرچشمه و در ارتفاع 3272 متری از سطح زمین، صعب‌العبور توصیف کرد و یادآور شد: تأمین برق این ایستگاه از طریق یک انشعاب 20 کیلو ولت شبکه هوایی به طول 13 کیلومتر انجام و توسط یک پست برق کمپکت تغذیه می‌شود كه به دلیل وضعیت آب و هوایی این ایستگاه و مستهلک بودن شبکه مشکل قطعی برق برای این ایستگاه به وجود آمد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه عیب‌یابی کابل‌های فشار قوی مدفون بدون استفاده از تجهیزات عیب‌یابی کاری بسیار زمان‌بر و پرهزینه است؛ خوشبختانه این واحد با در اختیار داشتن دستگاه HIPOT، در زمینه عیب‌یابی انواع کابل‌های برق خودکفا است.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست