ﺳﻪشنبه 29 مرداد 1398

خسارت بلایای طبیعی به منطقه شمال‌شرق

ارسال به تلگرام
خسارت بلایای طبیعی به منطقه شمال‌شرق

سیل و دیگر بلایای طبیعی، به بخش‌های مختلف و زیرساخت‌های شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمال‌شرق خسارت وارد کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه شمال‌شرق؛ معاون فنی این منطقه با اعلام خبر بالا گفت: از بین رفتن راه دسترسی، نمایان شدن خط لوله، از بین رفتن شن ریزی طول مسیر خط لوله و.. بخش‌های مهم خسارات وارده را شامل می‌شود.

محمدعلی دهقان با اشاره به اینکه بارندگی‌ها و سیلاب ویرانگر در یک ماه گذشته گریبان بسیاری از مناطق مختلف کشور را گرفته و این منطقه نیز از این قاعده مستثنی نبوده است، تصریح کرد: از بین رفتن جاده دسترسی در کیلومتر 98 تا 380 خط 22 اینچ گرمسار-شاهرود، کیلومتر صفر تا 462 خط 20 اینچ شاهرود-مشهد، کیلومتر 10 تا 44 خط 10اینچ شاهرود –علی‌آباد  و خط هشت اینچ امام تقی به تربت حیدریه بخشی از خسارات وارد شده است.

وی ادامه داد: خط لوله 22 اینچ در کیلومترهای 106، 292 و 348 و خط لوله 20 اینچ در کیلومترهای 546 و 700+753 بر اثر همین سیلاب‌ها از زیر خاک بیرون آمده بود که ترمیم و بازسازی آنها برای رسیدن به استانداردهای این شرکت در دستور کار قرار گرفت.

معاون فنی منطقه شمال‌شرق گفت: بر اثر رانش زمین نیشابور در کیلومترهای 637+292 و 900+753 خط لوله 20 اینچ گسلی ایجاد شده که ترمیم آن با قید فوریت انجام گردید.

وی در خصوص پایین بردن خط 22 اینچ در کیلومترهای 106 و 348 و خط 20 اینچ در کیلومتر 724  نیز گفت: بارش باران و جاری شدن سیل در این فواصل باعث آبردگي در بستر رودخانه‌ها شده که اصلاح و ایمن سازی آن نیز در حال انجام است.

دهقان با تاکید بر اینکه خوشبختانه به هیچ یک از مراکز انتقال و تاسیسات این منطقه آسیبی نرسیده است؛ خاطر نشان کرد: به شن ریزی 10کیلومتر از مسیر خط لوله این منطقه نیز خساراتی وارد شده است.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست