پنجشنبه 28 شهریور 1398

منطقه لرستان در مسیر بازسازی پس از سیلاب/پايان عملیات تعویض خط لوله 10 اینچ بیدرویه-تنگ فنی در بستر رودخانه سیمره

ارسال به تلگرام
منطقه لرستان در مسیر بازسازی پس از سیلاب/پايان عملیات تعویض خط لوله 10 اینچ بیدرویه-تنگ فنی در بستر رودخانه سیمره

منطقه لرستان در مسیر بازسازی پس از سیلاب

پايان عملیات تعویض خط لوله 10 اینچ بیدرویه-تنگ فنی در بستر رودخانه سیمره


عملیات تعویض 350 متر خط لوله 10 اینچ بیدرویه – تنگ فنی در بستر رودخانه سیمره که پس از سیلاب لرستان دچار پارگی شده بود به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه لرستان، رییس واحد مهندسی نگهداری و تعمیرات خط این منطقه با اشاره اینکه در حادثه سیلاب علاوه بر پارگی خط، پل ارتباطی دسترسی خط لوله و جاده عمومی امامزاده شاه احمد نیز تخریب شده بود، گفت: در عملیات یاد شده بخش زیادی از جاده ارتباطی و همچنین پل روی رودخانه سیمره که دچار اشکال شده بود، با تلاش شبانه روزی گروه های اعزامی منطقه، ترمیم شد و جاده تردد زائران و عشایر محل بازگشایی گردید.

وي  ترانشه برداری، مخلوط ریزی، احداث جاده جدید دسترسی و جاده کنارگذر خط لوله، حفر کانال مناسب و پیکور زنی و انتقال حجم زیاد آب بوسیله پمپ از مسیر خط را از جمله اقدامات انجام شده در این عملیات عنوان کرد و افزود: انتقال ماشین آلات، تجهیزات و لوله، خمکاری، ریسه، جوشکاری 350 متر خط لوله، اجرای غلاف لوله روی دهانه پل، ایمن سازی شرایط جوشکاری و محیط کار، رادیوگرافی، راه اندازی، هواگیری خط، کنترل و بازدید کل مسیر خط تا ثبات جریان در مقصد از دیگر اقداماتی است که در این عملیات انجام شد.

مير یادآور شد: با تدبیر حراست منطقه و تعامل با همسایگان خطوط لوله، فعالیت های اجتماعی و خدمات رسانی به مردم سیل زده نیز همزمان با اجرای عملیات فنی انجام گردید و در نهایت خط لوله 10 اینچ سراسری بیدرویه- تنگ فنی در ساعت 18 هشتم اردیهشت ماه سالجاری در مدار بهره برداری قرار گرفت.

رییس واحد مهندسی نگهداری و تعمیرات خط منطقه لرستان اظهار داشت: ایمن سازی تکمیلی کار با اجرای ccw در طول دهانه بیش از 200 متر در بستر رودخانه از جمله فعالیت های متعاقب این عملیات است که در آینده ای نزدیک انجام می شود.

گزارش تصويري مرتبط

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست