یکشنبه 30 تیر 1398

پایداری روند انتقال نفت خام و فرآورده‌های نفتی در منطقه خوزستان

ارسال به تلگرام
پایداری روند انتقال نفت خام و فرآورده‌های نفتی در منطقه خوزستان

مدیر خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه خوزستان گفت: با وجود حجم سیلاب و خرابی‌ها، انتقال نفت خام و فرآورده‌های نفتی در منطقه خوزستان بدون هیچ مشکلی استمرار دارد.

حمیدرضا کیهان‌پور شامگاه پنجشنبه (22 فروردین‌ماه) در نشست ستاد پشتیبانی مدیریت بحران شرکت ملی نفت ایران با حضور بیژن زنگنه، وزیر نفت گفت :خوشبختانه با تلاش‌های شبانه روزی کارکنان منطقه و با وجود آب‌گرفتگی برخی تاسیسات و مراکز انتقال نفت منطقه، خوشبختانه تاکنون عملیات انتقال نفت و فرآورده متوقف نشده است.

وی با اشاره به اینکه حدود یک‌هزار و 250 کیلومتر خط لوله 6 تا 30 اینچ در منطقه خوزستان وجود دارد که عمده  آنها زیر زمین هستند، به محض وقوع سیلاب اقدام‌های اولیه برای محافظت از تاسیسات و ترمیم خطوط لوله که در چند نقطه دچار شکستگی شده بود، انجام شد.

 مدیر خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه خوزستان ضمن قدردانی از یاری‌رسانی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و بسیج شهید تندگویان گفت: مرکز انتقال نفت ما در جاده اندیمشک- اهواز به دلیل آب‌گرفتگی بسته شده بود، مرکز دیگری در یک کیلومتری جایگزین شد.

 کیهان پور تاکید کرد: خوشبختانه هم‌اکنون خطوط لوله انتقال فرآورده در منطقه به‌طور کامل و حتی ایستگاه‌های بین المللی نیز فعال هستند و مقدار مصرف سوخت، با سوخت‌رسانی. مستمر با خطوط لوله از حالت عادی در استان نیز بیشتر است.

 وی درباره مقابله با آب‌گرفتگی مرکز انتقال نفت شهید چمران افزود : با احداث سیل‌بندی به ارتفاع 3 متر در اطراف این مرکز از ورود آب که از 70 تا یک و نیم متر ارتفاع دارد، جلوگیری شده و عملیات انتقال و پمپاژ نفت از این مرکز با امنیت کامل ادامه دارد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.