یکشنبه 30 تیر 1398

عملیات تعمیر پارگی خط 26 اینچ نفت خام مسیر اهواز-ری به علت رانش زمین

ارسال به تلگرام
عملیات تعمیر پارگی خط 26 اینچ نفت خام مسیر اهواز-ری به علت رانش زمین

عملیات گسترده تعمیر پارگی خط لوله 26 اینچ مسیر اهواز-ری که به علت رانش زمین مورد آسیب قرار گرفته بود، با موفقیت انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه مرکزی، پس از 4 شبانه روز عملیات مداوم گروه های مختلف عملیاتی و ستادی در گردنه زاغه ( محور بروجرد-خرم آباد) خط 26 اينچ نفت خام که به علت رانش زمین دچار آسیب دیدگی شده بود، تعمیر شد.

رضا کریمی نورعینی، رئیس واحد نگهداری و تعمیرات خط منطقه مرکزی گفت: پس از حفاری در محل پارگی و جمع آوری مواد و خاک آلوده، عملیات برشکاری لوله های آسیب دیده به طول 100متر در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به شرایط خاص جوی و وجود بارش های مختلف در محل انجام عملیات، تاکید کرد: 9 شاخه لوله طی 100ساعت عملیات مداوم نیروهای مختلف عملیاتی و ستادی تعویض شد.

وی صعب العبور بودن مسیر دسترسی به محل انجام عملیات و همچنین بارندگی ها و گل آلود بودن مسیر و محل انجام عملیات را از محدودیت های این عملیات برشمرد و تصریح کرد: با همه توان تلاش می کنیم تا عملیات انتقال نفت خام و مواد نفتی، بی وقفه در شریان های حیاتی کشور در حرکت باشد.

بر اساس این گزارش، پس از اتمام عملیات جوشکاری ، تعداد 10 سر جوش مورد آزمایش قرار گرفت و با اعلام بی نقص بودن سر جوش ها، این عملیات پایان یافت.

 

گزارش تصويري مرتبط

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.