یکشنبه 30 تیر 1398

رفع آب بردگی های مسیر خط لوله برداسپی-کرمانشاه در چهار مقطع

ارسال به تلگرام
رفع آب بردگی های مسیر خط لوله برداسپی-کرمانشاه در چهار مقطع

آب بردگی های مسیر خط لوله 16 اینچ برداسپی-کرمانشاه در چهار مقطع به روش خشکه چینی و احداث سد فلزی رفع شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران- منطقه غرب؛ مهرداد حقیقیان مدیر منطقه اظهار داشت: این اقدام به منظور افزایش ضریب اطمینان خط و جلوگیری از آسیب های احتمالی خطوط لوله مذکور در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: خداوند را به خاطر بارش رحمت الهی و نزولات آسمانی سپاسگزاریم و از همه کارکنان مرتبط که با تلاش های شبانه روزی در کمترین زمان ممکن نسبت به ایجاد شرایط ایمن برای خط لوله 16 اینچ در عبور از رودخانه های پر آب فصلی، نهایت همکاری را داشتند تقدیر و قدردانی می کنم.

رئیس نگهداری و تعمیرات خط منطقه نیز در این خصوص گفت: در کیلومتر 105 به دلیل قرار گرفتن لوله در مسیر جریان آب های سطحی، حریم خط لوله دچار آب بردگی شده و بخشی از لوله نمایان شده بود. در این راستا ابتدا مسیر جریان آب های سطحی با ایجاد یک کانال، به خارج از حریم خط تغییر یافت. سپس با استفاده از مخلوط رودخانه ای، آب بردگی موجود رفع و گرده ماهی خط نیز مجددا احیا شد.

بهزاد خدادوست عنوان کرد: در محل عبور لوله از رودخانه در کیلومترهای 113 و 116 در اثر بارندگی شدید و سیلاب، حریم خط دچار آب بردگی شدید شد و ریسک برخورد سنگ های حجیم و خرابکاری افراد ثالث به دلیل بیرون افتادن لوله وجود داشت.

وی اضافه کرد: در این مقطع از خط با استفاده از روش پایل کوبی و احداث سد فلزی در پایین دست لوله و سپس با دپوی سنگ های حجیم و مخلوط کوهی و رودخانه ای در پشت سد احداثی، آب بردگی های موجود در دو مقطع یاد شده رفع و سپس با ریختن خاک نرم دور لوله، شرایط ایمن فراهم گردید.

خدادوست با اعلام این مطلب که در کیلومتر 123 نیز آبردگی مسیر سبب بیرون افتادن لوله شده بود؛ بیان داشت: این مقطع از خط با استفاده از  200 متر مکعب سنگ و 300 متر مکعب مصالح کوهی ترمیم شد.

رئیس نگهداری و تعمیرات خط در ادامه از پیگیری های مدیر منطقه و همکاری واحدهای مهندسی خوردگی، ترابری و HSE قدردانی کرد و گفت: تمامی اقدامات صورت گرفته شده با استفاده از امکانات و تجهیزات و توانمندی های کارکنان منطقه، با رعایت کامل مسایل ایمنی و زیست محیطی در مدت زمان چهار روز کاری برای هر دو مقطع انجام شده است.

گزارش تصويري مرتبط

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.