شنبه 04 خرداد 1398

راه اندازى سه دستگاه سيستم فوم دوزينگ در مرکز انتقال نفت مهرآران

ارسال به تلگرام
راه اندازى سه دستگاه سيستم فوم دوزينگ در مرکز انتقال نفت مهرآران

سيستم اطفاء حريق سه مخزن ثابت و شناور مركز انتقال نفت مهرآران  تست نهايى و راه اندازى شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه خلیج فارس ؛ رئیس HSE منطقه گفت: اين نوع سيستم معمولاً براى حريق هاى كلاس B از قبيل مواد نفتى قابل اشتعال بكار مى رود.

مسعود انصاری افزود: این سیستم هنگام اطفاء، سيستم آب و فوم را به نسبت معينى در يك تناسب ساز يا Propionerv تركيب كرده و از طريق شبكه لوله كشى به نازل هاى نصب شده در محيط رسانده و عمليات اطفاء را انجام مى دهد.

وی بیان داشت :استفاده از انرژی آب موجود و عدم نیاز به منابع دیگر ، قابلیت استفاده مداوم و طولانی مدت ، عدم نیاز به تنظیمات خاص ، عدم نیاز به مخزن تحت فشار ، افت فشار کم در حین کارکرد ، راه اندازی آسان ، شستشوی آسان سیستم پس از استفاده ، قابلیت استفاده از انواع فوم ها و خیس کننده ها (Weetting Agent) ، نسبت ثابت اختلاط فوم ، تست عملکردی آسان و سریع ، مقاومت بالا به خوردگی و سایش ، تطابق با سیستم های اتوماتیک سیلابی (Deluge Valve)، تعمیر و نگهداری آسان و جایگزینی آسان با سیستم های فوم موجود از جمله ویژگی ها و مزایای سيستم فوم دوزینگ هستند.

قابل ذکر است در راستاى اين هدف واحد تعميرات خط منطقه خليج فارس، جوشكارى و لاين كشى ورودى آب و خروجى سيستم را در سه نقطه با هماهنگى واحد HSE منطقه بر عهده داشتند.

گزارش تصويري مرتبط

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.