ﺳﻪشنبه 04 تیر 1398

بازدید 120 دانش آموز شاهرودی از مرکز انتقال نفت شهید سربرزگر

ارسال به تلگرام
بازدید 120 دانش آموز شاهرودی از مرکز انتقال نفت شهید سربرزگر

تعداد 120 نفر دانش آموز پسر و دختر کلاس ششم دبستان شهید فهمیده و پروین اعتصامی شهرستان شاهرود به همراه مدیر، معاون و معلمان خود از مرکز انتقال نفت و تأسیسات شهید سربرزگر این شهر بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمال‌شرق؛ رییس روابط عمومی منطقه با اعلام خبر بالا گفت: این بازدید با هدف آشنایی دانش‌آموزان با روند انتقال ایمن و پایدار و ذخیره سازی فرآورده‌های نفتی از یک سو و مشاهده مستقیم تاسیسات و اتاق کنترل این مرکز از سوی دیگر برگزار شد.

سیدوحید سیدموسوی با اشاره به وجود مباحث نحوه تولید، انتقال و توزیع فرآورده‌های مختلف نفتی در کتاب مطالعات اجتماعی پایه‌ی ششم ابتدایی تصریح کرد: در چند سال گذشته دفتر تدوین و تالیف کتاب‌های درسی وزارت آموزش و پرورش با درک اهمیت خطوط لوله نفت و نقشی که این خطوط در زندگی مردم ایفا می‌کند، بخشی از کتب درسی را به معرفی خطوط لوله انتقال نفت ایران اختصاص داده است.

وی با تاکید بر اینکه اینگونه بازدیدها برای نسل آینده کشورمان بسیار مفید بوده و در روندیادگیری مطالب مرتبط با این بازدیدها تأثیر بسزایی دارد؛ ادامه داد: در این بازدید رئیس و کارشناسان مرکز انتقال نفت و تأسیسات شهید سربرزگر شاهرود در خصوص حدود جغرافیایی حوزه عملکرد منطقه شمال‌شرق و نحوه عملکرد پمپ‌ها، الکتروموتورها و... توضیحاتی مبسوطی ارائه کردند.

شایان ذکر است: در پایان این بازدیدها مسئولان مرکز انتقال نفت و تاسیسات شهید سربرزگر شاهرود به سئوالات دانش آموزان در زمینه‌های مختلف پاسخ دادند.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.