شنبه 14 تیر 1399

صرفه‌جویی 420 میلیون ریال در هزینه‌های انرژی منطقه جنوب شرق

ارسال به تلگرام
صرفه‌جویی 420 میلیون ریال در هزینه‌های انرژی منطقه جنوب شرق

اقدامات کمیته انرژی منطقه جنوب شرق طی 6 ماه اول سال 97 نسبت به مدت مشابه سال گذشته، منجر به کاهش هزینه‌های انرژی مرکز منطقه و شهرک نفت رفسنجان به میزان 420 میلیون ریال شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه جنوب شرق، محمدحسین کریمی، دبیر کمیته بهینه‌سازی مصرف انرژی و نماینده مدیریت در امور انرژی منطقه با اشاره به دستآوردهای این کمیته در کاهش مصرف انرژی و صرفه‌جویی قابل توجه در هزینه‌های پرداختی مصرف انرژی در منطقه، بیان داشت: با مدیریت و بهینه‌سازی مصرف آب منطقه علیرغم وجود افزایش نزدیک به 10 درصدی بها آب مصرفی منطقه طی 6 ماه اول نسبت به مدت مشابه سال 96 کاهش یافت که دستآورد مهمی ارزیابی می‌شود.

کریمی در ادامه به برخی از این اقدامات اشاره کرد و گفت: قرائت ماهانه و بعضاً روزانه کنتور آب، اعلام اسامی افراد پرمصرف، رفع سریع نشتی و ترکیدگی لوله‌ها و بهره‌برداری مستمر از پکیج تصفیه آب شهرک از جمله این اقدامات بود.

دبیر کمیته بهینه‌سازی مصرف انرژی منطقه به کاهش مصرف برق منطقه پرداخت و گفت: از طریق فرهنگ‌سازی مصرف، قرائت کنتورهای برق  ، استفاده از انرژی خورشیدی با وجود بام خورشیدی 20 کیلو واتی مرکز منطقه و نصب سنسورهای حرکتی و لامپهای LED  شاهد کاهش هزینه‌ها  بودیم و این دستآورد با وجود افزایش تقریباً 9 درصدی تعرفه‌های برق در 6 ماه اول سال نسبت به مدت مشابه، حاصل شد.

کریمی در بخش سوم درباره مقایسه مصرف گاز منطقه طی 6 ماه اول سال، نسبت به مدت مشابه، تصریح کرد: با استفاده از آبگرمکن خورشیدی، نگهداری و تعمیرات آن، قرائت کنتور گاز همراه با مأمور گاز و  فرهنگ سازی در مصرف گاز، موفق به کاهش  در هزینه پرداختی گاز شدیم و با صرفه‌جویی 60 هزار متر مکعب در مصرف گاز و علیرغم افزایش 15 درصد در تعرفه گاز، موفق به دستیابی به این مهم شديم.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست