ﺳﻪشنبه 28 اسفند 1397

تعویض 34 کیلومتر از خط لوله 30 اینچ نفت خام مارون به اصفهان

ارسال به تلگرام
تعویض 34 کیلومتر از خط لوله 30 اینچ نفت خام مارون به اصفهان

با بهره برداری از فاز یک پروژه تعویض 67 کیلومتر از خط لوله 30 اینچ نفت خام مارون به اصفهان، 34 کیلومتر از این خط لوله از کیلومتر 20 تا 54 تعویض شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران ـ منطقه اصفهان، مجتبی بشارتیان مدیر منطقه در تشریح این عملیات گفت: پروژه تعویض 34 کیلومتر از خط لوله 30 اینچ نفت خام مارون به اصفهان حد فاصل کیلومتر 20 تا 54 (از رودخانه مارون تا مرکز انتقال نفت شهید بدیع صنایع رامهرمز واقع در استان خوزستان) طی 117 ساعت توقف، با همت و تلاش شبانه روزی کارکنان این منطقه انجام شد.

وی ابراز امیدواری کرد که در صورت مساعد بودن شرایط جوی و رفع برخی از معارضات پیش بینی می شود فاز 2 این پروژه طی بهار سال آینده به بهره برداری برسد.

مدیر منطقه ادامه داد: با توجه به عمر بالای این خط لوله و بر اساس اطلاعات پیگرانی هوشمند مبنی بر وجود عیوب در 80 محدوده از آن پس از بررسی و کارهای کارشناسی، با موافقت مسئولین شرکت تصمیم بر تعویض 67 کیلومتر از خط لوله گرفته شد.

بشارتیان با بیان اینکه برای تخلیه خط از روش تزریق هوا در خط لوله 30 اینچ استفاده شده است در تشریح نحوه تخلیه خط قدیم و بهره برداری از خط جدید اظهار داشت: پس از تزریق آب و ارسال 2 دستگاه پیگ ردیاب با تزریق هوا نفت خام موجود در خط لوله قدیم به طرف مخازن مرکز انتقال نفت شماره یک امیدیه هدایت شد که بدون هیچ گونه حادثه و آلودگی زیست محیطی خط تخلیه و پس از عملیات قطع و وصل خط جدید مورد بهره برداری قرار گرفت.

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست