ﺳﻪشنبه 29 مرداد 1398

پیاده روی اربعین و تبدیل آن به فرهنگ جهانی

ارسال به تلگرام
پیاده روی اربعین و تبدیل آن به فرهنگ جهانی

رئیس ستاد اربعین شرکت در تشریح برنامه های پیاده روی اربعین اباعبداله الحسین (ع) از تبدیل شدن این برنامه به یک فرهنگ جهانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، حسین حیدری گفت: پیاده روی اربعین به عنوان یک فرهنگ جدید جهانی و مراسم مذهبی فراملی است که از تمام کشورهای دنیا، فرقه های مختلف و اقلیت های دینی در این مراسم حضور می یابند.

وی افزود: سال گذشته اولین موکب در این مسیر توسط شرکت راه اندازی شد و بالغ بر 400 نفر از زائرین هر شب در این مکان اسکان داده می شدند و همچنین 12 باب سرویس بهداشتی و حمام نیز در مسیر مستقر شده بود.

حیدری یادآور شد: امسال نیز دو حسینیه به عنوان موکب با نام امام رضا (ع) و شهدای نفت برای زائرین در نظر گرفتیم که با فاصله اندکی تا حرم امام حسین (ع) قرار دارد و تعداد 30 خادم از سوی شرکت بصورت شبانه روزی آماده پذیرایی و اسکان این زائرین هستند .

رئیس ستاد اربعین شرکت ابراز امیدواری کرد که امسال فعالیت هایمان در این مسیر بیشتر خواهد بود و این فعالیت ها فقط به کارکنان شرکت نفت اختصاص نداشته بلکه تمام زائرین از سراسر دنیا می توانند از این امکانات استفاده کنند.

وی از استقبال بی نظیر مردم از این مراسم در سال گذشته خبر داد و گفت: در تمام ایام این اجتماع بزرگ، برنامه های فرهنگی و عزاداری در موکب های شرکت برگزار خواهد شد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست