شنبه 27 بهمن 1397

پايش فرو نشست‌ زمین در اطراف خطوط لوله منطقه شمال‌شرق

ارسال به تلگرام
پايش فرو نشست‌ زمین در اطراف خطوط لوله منطقه شمال‌شرق

رییس واحد تعمیرات خط منطقه شمال‌شرق از بررسی راه‌های حفاظت از خطوط لوله نفت در برابر تهديدهاي ناشي از فرونشست زمين در بازدید میدانی مدیر این منطقه از نقاط حادثه خیز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمال‌شرق؛ یوسف نقوی افزود: بازدید میدانی مدیر منطقه از این نقاط حادثه خیز به منظور پايش فرونشست زمين‌هاي اطراف خطوط لوله و بررسی راهکارهای احتمالی مقابله با این رخداد طبیعی انجام گردید.

وي با اشاره به ایجاد شکاف‌های عمیق در اطراف خط لوله 20 اینچ سبزوار –مشهد و خط لوله 22 اینچ سمنان -شاهرود و احتمال تنش لوله نفت گفت:: خطوط لوله انتقال فرآورده‌هاي نفتي در منطقه شمال‌شرق بر اثر فرونشست‌هاي طبيعي که به دليل تخليه آب‌هاي زيرزميني حادث مي‌شود، باعث شقاق زمین گردیده است.

وی تصریح کرد: یکی از مهمترین پیگیری‌ها و تقاضای ما از دستگاه‌های اجرایی استان‌های سمنان و خراسان‌های رضوی و جنوبی، اعلام حريم گسل‌ها در این استان‌هاست تا شرکت خطوط لوله و مخابرات بتواند اقدام‌هاي پيشگيرانه نسبت به حوادث طبيعي را انجام دهد.

نقوی خاطر نشان کرد: با تدبیر همکاران و انجام تعمیرات پیشگیرانه مستمر در طول خطوط لوله منطقه شمال‌شرق، علیرغم ایجاد فرونشست‌هایی در اطراف خطوط انتقال فرآورده‌های نفتی این منطقه، خوشبختانه تا کنون آسیب جدی به این خطوط وارد نشده است.

رییس واحد تعمیرات خط منطقه شمال‌شرق تهیه برنامه جامع کاهش آسیبهای پدیده فرونشست این منطقه را یکی از راهکارهای پیشگیرانه برای مقابله با این بلای طبیعی دانست و گفت: با توجه به سطح علمی منطقه و حمایت مسئولان منطقه از پایان‌نامه‌های علمی همکاران، انتظار می‌رود که تدوین و ارائه دستورالعمل‏های پیشگیری و کاهش آسیب‌پذیری ناشی از پدیده فرونشست و همچنین ارائه برنامه و پیش‌نویس لوایح قانونی پیشگیری و کاهش آسیب‌پذیری پدیده فرونشست در دستور کار همکاران پژوهشگر منطقه قرار بگیرد.

نقوی ادامه داد: تشکیل کارگروه ویژه برای پیگیری موارد پایشی با حضور دستگاه‌های اجرایی و ظرفیت‌های دانشگاهی یکی از مهمترین راهکارهای پیشگیری از حوادث احتمالی و بررسی خسارات احتمالی وارده به خطوط لوله و تأسیسات نفتی واقع در محدوده فرونشست‌ها می‌باشد.

شایان ذکر است: شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمال‌شرق با حدود یک هزار کیلومتر خط لوله انتقال فرآورده‌های نفتی يکي از گسترده‌ترين مناطقي است که سوخت رساني به پنج استان‌ خراسان‌های شمالی، رضوی و جنوب، سمنان و گلستان را برعهده دارد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.