شنبه 04 خرداد 1398

تعامل منطقه غرب با شركت منابع آب براي تغيير مسير خط لوله فرآورده

ارسال به تلگرام
تعامل منطقه غرب با شركت منابع آب براي تغيير مسير خط لوله فرآورده

رئیس مهندسی نگهداری و تعمیرات خط منطقه غرب از  پروژه تغییر مسیر بخشی از خط لوله انتقال فرآورده کرمانشاه- سنندج در آینده نزدیک با همكاري شركت توسعه منابع آب و نيروي ايران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران- منطقه غرب؛ مهندس بهزاد خدادوست در حاشیه نشست مشترک با کارشناسان شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران گفت: با آبگیری سد مخزنی ژاوه در مسیر خط لوله 10 اینچ کرمانشاه- سنندج، حدود 3500 متراز این خط به منظور ایمن سازی و جلوگیری از بروز آسیب های احتمالی تغییر مسیر خواهد یافت.

وی با تاکید بر رعایت اصول ایمنی و حفظ حریم خط لوله در این بخش از مسیر، تصریح کرد: بررسی های لازم در مسیر های جدید انجام شده است که در مقطعی از مسیر خط به دلیل احتمال ریزش حریم خط می بایست دیوار حایل احداث شود و در برخی نقاط نیز باید رفع تعارض صورت گیرد.

خدادوست در بخش دیگری از سخنان خود، نصب I.J ، احداث ایستگاه حفاظت کاتدی هوشمند، تعمیق لوله در تقاطع با رودخانه و تحصیل اراضی و حفظ حریم خط را از دیگر اقداماتی عنوان کرد که هم راستا با اجرای این پروژه اجرایی خواهند شد.

رئیس مهندسی نگهداری و تعمیرات خط منطقه غرب تاکید کرد: اجرای این پروژه به دلیل تلاقی و عبور از رودخانه اهمیت و حساسیت بسیار بالایی از لحاظ مسایل زیست محیطی دارد.

خدادوست بیان داشت: برای اجرای این پروژه، در طول چند سال گذشته پیگیری ها و مکاتبات زیادی توسط این واحد به عنوان مجری کار، انجام شده است.

وي افزود: برای اجرای این پروژه از حریم خط لوله 14 اینچ اتیلن غرب به عنوان مسیر جدید خط با کسب مجوز از شرکت پتروشیمی استفاده شده و تمامی فعالیت های مربوط به پروژه در این محدوده می بایست با هماهنگی این شرکت انجام شود.

رئیس بازرسی فنی نیز در گفت و گویی اظهار داشت: با اجرای این پروژه، ریسک های جدیدی به واسطه عبور از نقاط مختلف ایجاد می شود که در این راستا مطالعات و بررسی های زیادی صورت گرفته است.

سیامک دارابی عنوان کرد: به دلیل همجوار بودن با خط لوله اتیلن غرب، محدویت های زیادی برای هر دو خط از نظر سیستم های حفاظت کاتدی و رعایت حریم خط وجود دارد که می بایست رعایت شود.

وی افزود: همچنین در برخی از نقاط مسیر خط به دلیل شیب زیاد و احتمال ریزش می بایست دیوار حایل ایجاد شود که لوله دچار آب بردگی و آسیب نشود.

دارابي یادآور شد: نقش واحد بازرسی فنی،مشاوره به همکاران واحد تعمیرات خط برای رعایت استانداردهای تعریف شده،می باشد.

رئیس بازرسی فنی منطقه غرب تصریح کرد: در اجرای این پروژه همکاری های لازم را با شرکت آب منطقه ای غرب به عنوان مجری اصلی احداث سد ژاوه، خواهیم داشت.

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست