جمعه 02 فروردین 1398

ارائه طرح واگذاری مسئولیت ها به نیروهای قراردادی در شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت

ارسال به تلگرام
ارائه طرح واگذاری مسئولیت ها به نیروهای قراردادی در شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت

مدیر منابع انسانی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت گفت: با توجه به کاهش تعداد نیروهای رسمی شرکت در آینده نزدیک، این پیشنهاد مطرح شده که مسئولیت‌ها به نیروهای مدت معین و موقت واگذار شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، علی‌اصغر سالمی با بیان این‌که در برنامه پنجم توسعه تعداد 950 نفر و در برنامه ششم حدود 700 نفر از نیروهای رسمی این شرکت بازنشسته می‌شوند، گفت: با توجه به بازنشستگی پیش از موعد تعدادی از کارکنان در سال‌های اخیر و جایگزین نشدن نیرو، یک سوم از چارت سازمانی شرکت فاقد شاغل است که یک زنگ خطر محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: باید تمهیدات لازم اندیشیده شود تا نیروهای قرارداد مدت معین و موقت موجود آموزش‌های لازم و خاص را ببینند تا بتوانیم برخی کارها را به آنها بسپاریم.

مدیر منابع انسانی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت اظهار امیدواری کرد که این پیشنهاد مورد توجه مقام‌های ذی‌ربط قرار گیرد و لااقل در سطح شرکت‌های عملیاتی و حاکمیتی اجرایی شود.

اهمیت آموزش در خطوط لوله و مخابرات نفت ایران

مدیر منابع انسانی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت به اهمیت آموزش در این شرکت اشاره کرد و افزود: دوره‌های فنی تخصصی برگزار شده در سال 96، 88 هزارو 568 نفرساعت و دوره‌های عمومی 34 هزار و 287 نفرساعت بوده است.

به گفته وی، سرانه برگزاری دوره آموزشی برای هر فرد در سال 96، 58 ساعت بوده، این در حالی است که رقم تعیین شده 60 ساعت است.

سالمی با بیان این‌که از اواخر پارسال، آموزش الکترونیک در سطح این شرکت برقرار شده است، اظهار کرد: این آموزش‌ها از طریق سامانه‌های مختلف برگزار می‌شود.

تشکیل یک کمیته به منظور حل مشکلات کارکنان

علی اصغر سالمی به تشکیل کمیته‌ای متشکل از کارشناسانی از امور کارکنان، آموزش، برنامه‌ریزی نیروی انسانی، خدمات رفاهی، اجتماعی و ... اشاره کرد و گفت: اعضای این کمیته به مناطق دوازده‌گانه شرکت می‌روند و از نزدیک با کارکنان دیدار و مشکلات اداری و شخصی آنها را  بررسی می‌کنند.

معاینات پزشکی دوره‌ای همه کارکنان در محل شرکت انجام می‌شود

مدیر منابع انسانی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت درباره معاینات دوره‌ای کارکنان این شرکت گفت: هرسال کارکنان شرکت تحت معاینات پزشکی دوره‌ای قرار می‌گیرند که برای نخستین بار در اسفندماه پارسال، به جای اعزام نیروها به بیمارستان صنعت نفت، کارکنان سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت در ساختمان مرکزی شرکت حضور یافتند و بیش از 300 نفر را معاینه کردند.

سالمی با بیان این‌که برای نیروهای پیمانکار نیز معاینات دوره‌ای انجام می‌شود، افزود: از امسال به بعد پیمانکار نیز موظف خواهد بود که معاینات دوره‌ای کارکنان زیر پوشش خود را در محل کار افراد انجام دهد.

وی درباره ارائه خدمات به کارکنان گفت: به منظور آسایش کارکنان مناطق و خانواده‌هایی که برای درمان به تهران اعزام می‌شوند، با هتل بزرگ تهران در جوار ساختمان مرکزی شرکت، قرارداد دارد؛ این تخت‌ها از چهارشنبه بعد‌ازظهر (پایان کار اداری) تا جمعه شب خالی است که مقرر شد از این پس به طور رایگان به کارکنان و خانواده‌هایی که برای معالجه، کار فوری و ... به تهران می‌آیند تعلق گیرد.

سالمی به برخی دیگر از اقدام‌های این شرکت در خدمات‌دهی به کارکنان اشاره کرد و گفت: تمدید مقررات مربوط به نفت‌شهر (به عنوان یک منطقه جنگی پاک‌سازی نشده) به منظور ارائه پرداختی بیشتر، تصویب طرح اقماری از 14/14 روز به 7/7 روز که تاثیر مثبت روانی برای کارکنان و خانواده‌های آنها داشته است، تسهیلات پروازی برای خانواده کارکنان جنوب‌شرق و خلیج فارس به تعداد دو نوبت در سال، در اختیار قرار دادن امکانات رفاهی مهمانسراها به خانواده‌های کارکنان در ایام تعطیل، در نظر گرفتن هدایا و برگزاری برنامه‌های مختلف برای خانواده‌های ایثارگران، بازدید از خانواده‌های ایثارگران و .... برخی از اقدام‌های این شرکت به‌منظور ارائه خدمات به کارکنان و خانواده‌های آنان بوده است.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست