جمعه 02 فروردین 1398

طراحی و ساخت ماکت مرکز انتقال نفت و تأسیسات شهید بهشتی اصفهان

ارسال به تلگرام
طراحی و ساخت ماکت مرکز انتقال نفت و تأسیسات شهید بهشتی اصفهان

ماکت مرکز انتقال نفت و تأسیسات شهید بهشتی(شماره 7 مارون ـ اصفهان) توسط یکی از کارکنان مرکز طراحی و ساخته شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران ـ منطقه اصفهان، سامان دهقانی طراح و سازنده این ماکت و کارشناس کنترل کیفیت مواد نفتی مرکز انتقال نفت و تأسیسات شهید بهشتی اصفهان در این خصوص گفت: ساخت این ماکت به پیشنهاد و با حمایت های جناب مهندس امیری رئیس تأسیسات و مرکز انتقال نفت انجام شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه بازدیدهای دانش آموزان، دانشجویان و مسئولین از این مرکز انتقال نفت انجام می شود لذا قبل از بازدید پیش درآمدی از یک فضای کلی با استفاده از ماکت تأثیر بسیاری در درک موقعیت صنعتی منطقه خواهد داشت.

دهقانی در رابطه با ساخت ماکت فوق گفت: با توجه به اینکه این مرکز انتقال نفت در ارتفاع های مختلفی قرار دارد، بنابراین 3 تیپ ارتفاع در ماکت آن تعریف شده است، پمپ ها، الکتروپمپ ها، میترینگ، ساختمان کنترل، آزمایشگاه و کارگاه کیفیت در یک سطح و مخازن T1 ،T2 و T3 در سطح دیگر و نهایتاً منهول ها و لاین های زیرزمینی و حوضچه تبخیر در سطح پایین تر می باشد.

وی با بیان اینکه در ساخت ماکت فوق برای نشان دادن 3 ارتفاع از یونولیت های تراکم بالا استفاده کرده است افزود: این ماکت اولین تجربه ماکت سازی من بود که خوشبختانه با مشاوره از متخصصین این امر و توجه به نشان دادن جزئیات با کمترین هزینه ممکن نتیجه خوبی را در پی داشته است.

دهقانی ادامه داد: ماکت نامتقارن مرکز انتقال نفت و تأسیسات شهید بهشتی در ابعاد 250*170 سانتی متر طی 10 روز ساخته شد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست