ﺳﻪشنبه 28 اسفند 1397

معرفی برترین های نوزدهمین همایش ملی صنعت و خدمات سبز

ارسال به تلگرام
معرفی برترین های نوزدهمین همایش ملی صنعت و خدمات سبز

نوزدهمین همایش ملی صنعت و خدمات سبز با معرفی برترین ها در سالن همایش های بین المللی سازمان حفاظت محیط زیست به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت در این همایش گفت: کاهش شدت انرژی در فعالیت‌های صنعتی، کاهش استفاده از منابع طبیعی در این فعالیت ها، کاهش آلایندگی بر پایه استفاده از فناوری های نوین، هوشمندسازی تولید و توزیع در کشور و بکارگیری اینترنت اشیاء را از جمله مواردی است که باید در دستور کار توسعه صنعتی کشور قرار گیرد.

وی یکی دیگر از مشکلات صنعت کشور را سرانه بالای انتشار دی اکسید کربن به میزان ۶۶ درصد بالاتر از میانگین جهانی دانست و اظهار کرد: حرکت در مسیر توسعه سبز انتخاب نیست، بلکه اجبار است، زیرا جهان هر روز در حال فاصله گرفتن از اقتصاد کربن محور است.

عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نیز ابراز امیدواری کرد: تعامل میان صنعت و محیط زیست باید به نحوی باشد که مجبور نشویم هیچ صنعتی را به خاطر آلایندگی تعطیل کنیم.

وی با اشاره به آلایندگی شدید سوخت‌های فسیلی، اظهار کرد: تا زمانی که صنعت خودرو و سوخت تبدیل به صنایع سبز نشوند در کلانشهرها هوای پاک نخواهیم داشت.

در این همایش از تأسیسات انتهایی شهید شفیع کوگانی(دره شهر) و مراکز انتقال نفت شهدای تنگ فنی، شهید سیفی(آسار)، شهید قلندری(پل باباحسین) در منطقه لرستان و مرکز انتقال نفت شهید صفری نژاد منطقه فارس به عنوان واحد خدماتی سبز تقدیر و تجلیل شد.

همچنین مرکز انتقال نفت شهید اکبرزاده زنگنه(سبزآب) از منطقه خوزستان و مرکز انتقال نفت برداسپی از منطقه لرستان به عنوان واحدهای خدماتی قابل تقدیر معرفی شدند.

گفتنی است این همایش با معرفی و انتخاب 67  واحد صنعتی سبز و 22 واحد خدماتی سبز و با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، وزیر صنعت، معدن و تجارت، نماینده مقیم سازمان توسعه صنعتی ملل متحد در ایران، نماینده یونیدو، نماینده GIZ آلمان و جمعی از صاحبان صنایع سبز برگزار شد.

گزارش تصويري مرتبط

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.