شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران

تاریخ: 30 اردیبهشت 1402

شگفتی صنعتگر روسی از پیشرفت صنعت انتقال نفت با وجود تحریم

استاد دانشگاه نفت و صنعتگر کشور روسیه از پیشرفت خیره‌کننده ایران در حوزه‌های مختلف و به خصوص صنعت انتقال نفت متعجب شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، پرفسور موگادیموف، استاد دانشگاه نفت و صنعتگر از کشور روسیه در حاشیه بازدید از بیست و هفتمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی طی گفت‌وگویی زمینه فعالیت خود را در مبحث تمیزکننده‌های خطوط لوله نفت و گاز عنوان کرد و وسعت و حجم فعالیت شرکت‌های داخلی و خارجی در این نمایشگاه را خیره‌کننده توصیف کرد و گفت: تجربه شرکت در این نمایشگاه بسیار مفید بوده است.

وی در ادامه در خصوص زمینه همکاری شرکت‌های روسی با شرکت افزود: شرکت خطوط لوله دارای زیرساخت‌های عظیم، تجربیات کاری است و عملکرد درخشانی در معرض نمایش گذاشته و فرصت بسیار خوبی برای همکاری فراهم شده است.

وی به پروژه‌های عظیم در دست اقدام این شرکت برای گسترش خطوط لوله اشاره کرد و گفت: این در این راستا شرکت نیاز به خدمات فنی-مهندسی دارد و این فرصت مغتنمی برای گسترش همکاری‌ها است.

استاد دانشگاه نفت و صنعتگر کشور روسیه در پاسخ به سوالی در خصوص اثر تحریم‌ها بر صنعت خاطرنشان کرد: علیرغم تحریم‌های 40 ساله‌ای که آمریکا بر علیه ایران اعمال کرده است، اما می‌بینیم شرکت‌های ایرانی در سطوح بالای صنعتی در حال تلاش هستند و واقعاً ایران در سطح بین‌المللی با وجود دستآوردها و فنآوری‌ها بی‌اثر بودن تحریم‌ها بر علیه خود را به خوبی نشان داده است.

وی ادامه داد: ایران با وجود دانشمندان توانا سطح بالای توانمندی خود را به خصوص در شرکت‌های نفتی و گازی نشان داده است، و به خصوص دستاوردهای شرکت خطوط لوله خیره‌کننده است و قابل انتظار نبود و این فرصت‌ عالی است که شرکت‌های روسی با شرکت‌های ایرانی همکاری‌های خوبی داشته باشند.

 

روتیتر