شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران

تاریخ: 15 مهر 1398

بازسازی اتصالات مراکز انتقال نفت منطقه تهران با هدف صرفه جوئی اقتصادی

به دنبال اجرای طرح بازسازی اتصالات آهنی جمع آوری شده از مراکز انتقال نفت منطقه تهران ، میزان قابل توجهی صرفه جوئی عاید این شرکت شد .

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران – منطقه تهران ، مصطفی شاهدی رئیس انبار تدارکات کالا در این باره گفت : در ادامه روند بازسازی اتصالات جمع آوری شده از عملیات روکار نمائی منیفولدها و ساماندهی لوله ها در مراکز انتقال نفت و تأسیسات تا نیمه اول سال 98 بالغ بر 2500 قطعه از این اتصالات با مبلغی معادل دو میلیارد و چهارصد میلیون ریال احیاء و به چرخۀ مصرف بازگشت .

وی با مهم توصیف نمودن این اقدام ، افزود : این بازسازی ها با هزینه ای اندک بر روی تجهیزات انجام شده و آنها را آماده به کار گیری در پروژه های مختلف مي كند و علاوه بر صرفه اقتصادی که متوجه شرکت شده ، ضمن پیشگیری از آلودگی زیست محیطی، تا حد زیادی در مصرف انرژی صرفه جوئی می شود .

شاهدی واحد تدارکات کالا را متولی انجام این طرح دانست و بازرسی فنی ، تعمیرات خط ، ترابری و امور مالی را از واحدهای مشارکت کننده در این پروژه نامید که از سال 93 تا کنون با همکاری منابع برون شرکتی بر این مهم همت گمارده اند .

وی هدف از اجرای این عملیات را که علاوه بر خودکفائی در دوران تحریم از خروج ارز نیز ممانعت به عمل می آورد ، ساماندهی لوله ها و نظم بخشیدن انبارهای سلویج عنوان کرد که می تواند شرایط را برای استفاده از توان و پتانسیل ممکن در بهره گیری از امکانات موجود فراهم سازد و این در حالیست که برای تحقق این امر در ابتدا اقدام به پاکسازی فضای موجود مورد نیاز در نزدیکی انبار نمودیم و تصمیم داریم با ساماندهی این اقلام سلویچی در مکان مورد نظر پس از طی مراحل اداری مزایده فروش آنها را نیز انجام دهیم.

رئیس واحد تدارکات منطقه عنوان کرد : در این عملیات پس از جمع آوری اتصالات و ضایعات مراکز تاکنون مقدار زیادی از اتصالات شامل زانو ، فلنچ ، تبدیل و ... در اندازه های مختلف بازسازی شده و به موجودی انبار اضافه شده است .

روتیتر