شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران

تاریخ: 14 اسفند 1397

انجام عملیات قطع و وصل خط 16 اینچ در مرکز انتقال نفت رازان

با همکاری مناطق مرکزی و غرب ، عملیات قطع و وصل خط 16 اینچ در مرکز انتقال نفت رازان، انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه مرکزی، رئیس واحد نگهداری و تعمیرات خطوط منطقه گفت: همزمان با عملیات فلنجی کردن چک ولوهای منیفولد 16 اینچ مرکز انتقال نفت رازان، حذف همه انشعاب های غیر ضروری خط 16 اینچ شامل ورودی و خروجی به توربين هاي سولارهای قدیم و حذف یوهای مسیرهای ورودی و خروجی انجام شد.

رضا کریمی نورعینی ادامه داد: لوله کشی جدید مسیر رلیف نیز با موفقیت انجام شد.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه از لوله کشی خط 16 اینچ در مرکز انتقال نفت رازان انشعاب های زیادی گرفته شده است، لذا بمنظور یکپارچگی و حذف همه اتصالات و انشعاب های غیر ضروری، طبق برنامه ریزی انجام شده با واحدهای فنی ، بهره برداری رازان و ستاد خطوط لوله، خط متوقف و عملیات برشکاری و جوشکاری شروع شد.

رئیس نگهداری و تعمیرات خطوط منطقه مرکزی تاکید کرد: خوشبختانه با 80 ساعت کار مداوم، در شرایط سرد و نامساعد جوی تمام اهداف مورد نظر انجام گرفت.

علی ملکی، مهندس ارشد نگهداری و تعمیرات خطوط منطقه مرکزی با اشاره به فلنجی کردن چک ولوهای شماره 1، 3 و 4 منی فولد الکتروپمپ های 16 اینچ و حذف انشعاب های موجود در مسیر ورودی به توربین های سولار توسط منطقه مرکزی، گفت: با همکاری منطقه غرب حذف یوها و ولوهای غیر ضروری موجود در مسیر ورودی و خروجی نیز انجام شد و بعد از آن برشکاری و باز کردن مسیر تخليه منیفولد 16 اینچ و سپس جوشکاری مسیر در دستور کار قرار گرفت.

علي ملكي با تاکید بر حجم زیاد و تعدد عملیات های تعمیراتی افزود: حضور بی وقفه واحدهای تعمیراتی، فنی و ستادی و همراهی بهره برداران مرکز انتقال نفت رازان و همکاری گروه تعمیراتی منطقه غرب موجب شد تا این عملیات در کمترین زمان ممکن انجام شود.


گزارش تصويري مرتبط

روتیتر