شنبه 11 آذر 1402

 

معرفی پویش قرآنی سلام

 

انس با قرآن کریم، غبار و زنگار غفلت را از آینه دلها شستشو می دهد و با انعکاس نور معرفت و معنویت از دریچه جان، انسان را به سلامت از ظلمتکده دنیا به سرمنزل مقصود رهنمون می سازد و این میسر نخواهد شد مگر با همنشینی با معجزه جاویدان رسول مهربانی­ها حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله)، یعنی همان قرآن کریم!

اکنون که دشمنان اسلام با تمامی ابزار و امکانات خود در فضای حقیقی و مجازی دست به دست هم داده تا بین ما و قرآن فاصله انداخته و به اهداف پلیدشان دست یابند، بر همه ما فرض است که با تمسک به ثقلین، راه را بر نفوذ آنها بسته و با استقامت در این راه، نقش­ه های آنها را نقش بر آب نماییم.

دارالقرآن شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران نیز به همین منظور و در ادامه سال ها فعالیت قرآنی خود و جهت گسترش آن در بین کارکنان و خانواده ایشان، با تأسی بر آیه 58 سوره مبارکه یاسین «سلام قولا من رب الرحیم» اقدام به راه اندازی پویشی با عنوان «سلام» می نماید.

پویشی که شاخص ترین فعالیت های آن عبارتند از: آموزش فراگیر قرآن کریم، تدوین نشریه الکترونیکی تخصصی سلام، برگزاری مسابقات سراسری قرآن کریم در بین مناطق 12 گانه و ستاد شرکت، انجام طرح خانواده قرآنی، برگزاری محافل قرآنی و تور قرآنی، کشف استعداد های قرآنی و ...

امید است با همدلی و اتحاد و عنایت خاص به آیه شریفه "واعتصموا بحبل الله..." مسیر "قرآن خوانی"، "قرآن دانی" و "قرآن باوری" را بیش از پیش در جامعه هموار نماییم.